פנאי
פנאי צילום: FREEPIK

כולנו אוהבים לברוח מדי פעם מהמציאות או השגרה המשעממת ולצאת לאיזו הרפתקה. עבור חלקנו מדובר בסרט מעניין שמעסיק אותנו שעתיים או שלוש, יש שבורחים אל הספר או המוזיקה ואחרים מזמינים טיסה לחו"ל. אך אם יש דרך מעניינת ומרתקת אחת לברוח, היא חדר בריחה.

מאז שהם הגיעו אלינו, חדרי הבריחה צברו תאוצה רבה, והם מספקים לנו שפע של הנאה. כך שאם אתן מחפשים מקום מרהיב לברוח אליו, חדר בריחה עם אוצרות אבודים, בריחות מאויבים ואיומים ושפע של חידות שמפוצצות את המוח, הוא המקום להגיע אליו.

חדר בריחה – נעים להכיר

חדר בריחה הוא חדר מיוחד ומעוצב עם קונספט מסוים. לדוגמה, ישנם חדרי בריחה המציגים ספינת פירטים שטבעה, אחרים מתמקדים יותר בבריחה מרוצח פסיכופט ויש חדרים שנועדו במיוחד לילדים והם כוללים דמויות של דיסני. באופן כללי, בכל חדר בריחה שתולים רמזים שיש לפתור ולעקוב אחריהם. בדרך כלל יש לכם כ-60 דקות לברוח מהחדר, ואם לא – אתם נפסלים, נתפסים ונכשלים בלברוח מהצרה שנכפתה עליכם. אבל גם אם לא הצלחתם הפעם, אין דבר. תמיד תוכלו להיכנס לחדר נוסף ותנסו עד שתצליחו.

כאמור, קיימים סוגים שונים ומגוונים של חדרי בריחה, אלה כמה דוגמאות:

  • חיילי צעצוע – חדר בריחה בסגנון מלחמה שבו הכול ממולכד. אתם אלה שצריכים למצוא את כל המלכודות לפני שיהיה מאוחר מדיי.
  • סודו של הודיני – הקוסם הדגול הודיני תכנן חדר בריחה במיוחד בשבילכם. כעת, אתם צריכים לנסות ולברוח ממנו. האם תוכלו לנצח את מוחו של הודיני הגדול?
  • החתונה – חדר בריחה זה מתאים במיוחד לזוגות רומנטיים, ובייחוד אם רוצים להציע נישואים בסוף המשימה. הדוד העשיר של הכלה החליט להביא מתנה מיוחדת לבני הזוג המתחתנים: מיליון דולר. אבל כדי לבדוק אם הם ראויים למתנה זו, הוא החביא אותה במטרה לבחון אם יוכלו למצוא אותה. יש לכם 60 דקות לעשות זאת.
  • מצרים העתיקה – עליכם למצוא את האוצר של מצרים העתיקה תוך 60 דקות, אחרת תישארו תקועים עם הפירמידות לנצח.
  • תקועים בלב ים – הספינה שבה הפלגתם הותקפה על ידי שודדי ים. השודדים חטפו את רב החובל. אך לפני שהם עשו זאת, רב החובל השאיר לכם רמזים כדי שיוכלו לצאת מהספינה ולהגיע אל החוף.

בסופו של דבר, לא משנה באיזה חדר אתם בוחרים, העיקר שתיהנו מהחוויה המשותפת עם האנשים שאתם אוהבים ומעריכים.

למי מתאים להזמין חדר בריחה?

חדרי בריחה מתאימים למגוון רחב של הזדמנויות. חדר בריחה טוב ואיכותי מיועדים לילדים ומבוגרים כאחד, ולא הוא ממש אינו מיועד רק לגאונים, אם כי חבר גאון בקבוצה הוא יתרון משמעותי. חדרי הבריחה מתחלקים לרמות שונות.

ישנם חדרים המיועדים יותר לילדים ולבייביסיטר של אחר הצהריים. ניתן גם לחגוג יום הולדת בחדר שכולו חידות והפתעות. ואם מרגישים ששולטים בחדר הפשוט יחסית ומסיימים אותו מהר, ניתן לעבור לחדרים בדרגת קושי בינונית וגם גבוהה.

חדרי הבריחה מתאימים להזדמנויות שונות. הם יכולים לשמש כפעילות מהנה עבור כל המשפחה, עבור עובדים ביום גיבוש, כחלק ממסיבת רווקים/ רווקות לפני שקופצים לבריכה, בילוי זוגי מפנק או בילוי רגיל של חברים שבסך הכול רוצים לבלות קצת.

באופן כללי, חדרי הבריחה מתאימים לכל מי שאוהב לאתגר את המוח ולעבוד בעבודת צוות, כי רק כך אפשר באמת להצליח ולפתור את כל החידות, עד שמגיעים להצלחה המסחררת. לאחר הניצחון המוחץ אתם יכולים לבחור אם לבלות בחדר בריחה נוסף (זהירות, זה ממכר) או ללכת לאכול במסעדה או בית קפה כדי לחגוג את האירוע.