אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן צילום: Yonatan Sindel/Flash90

שר האוצר אביגדור ליברמן התייחס בצהריים (שני) במסיבת עיתונאים למחלוקות הפנימיות בקואליציה סביב חוק ההסדרים.

"תמיכה בתקציב והתנגדות לרפורמות זה עורבא פרח. היינו מגיעים להסכם עם החקלאים אלמלא כמה ח"כים שפעלו לשכנע אותם שהרפורמה לא תקרה. חוק ההסדרים הוא חלק אינטגרלי מהתקציב - אני שומע דיבורים שאפשר לתמוך בתקציב ולהתנגד לרפורמות. מדובר בשלם אחד", הדגיש ליברמן.

הוא טען כי "מי שמכשיל את חוק ההסדרים מכשיל את התקציב. החוק אמנם שמן, אבל אין מה לעשות - אחרי שלוש וחצי שנים של סטגנציה, אם רוצים לקדם את המשק - צריך לקבל החלטות לא פשוטות".

השר הדף את הביקורות כלפי הקואליציה בנושא התקציב ומפלגת רע"מ. "נתניהו הזמין את מנסור עבאס 4 פעמים לבלפור, והבטיח לו שכל מה שהציעו לו – הוא ייתן לו יותר. שלא יבלבל את המוח עכשיו על 'מס עבאס', אם כבר זו המצאה של נתניהו ולא שלנו".

ליברמן הגיב גם לנזקים שגרם משבר הקורונה ולמשמעויות. "אני מניח שיש עסקים שנפגעו. אנחנו רגישים וקשובים. אם יש עסקים כאלה - נבדוק לגופו של עניין. בסופו של דבר המשק נמצא בתנופה".

הוא התקש לתהייחס לפגישה בין שר הביטחון בני גנץ ויו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. "היציבות הכלכלית של הרשות הפלסטינית היא אינטרס ישראלי - אנחנו עושים הכל על מנת לשמור על היציבות של הרשות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו