ניצנה דרשן-לייטנר
ניצנה דרשן-לייטנר צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ארגון שורת הדין שוקל להגיש עתירה לבג״ץ נגד כוונת ממשלת בנט להעניק הלוואה של חצי מיליארד שקלים לרשות הפלסטינית.

נשיאת ארגון שורת הדין, עו"ד ניצנה דרשן-לייטנר, אמרה כי "לא ייתכן כי שעתיים בלבד לאחר שהתבשרנו על מותו המר של הלוחם בראל חדריה שמואלי ז״ל, ממשלת ישראל מחליטה להעניק פרס לטרור. זוהי החלטה הזויה ותלושת כל מציאות.

''את מחיר חיזוק הרשות הפלשתינית משלמת מדינת ישראל בדם הקורבנות. הרי ללא ההסתה של הרשות הפלשתינית לא היו פיגועי סכינאות, ולא היו פיגועי דריסה. אנשים לא היו נדקרים למוות בצומת תפוח, או נדרסים על ידי מחבל משולהב ומוסת. שורת הדין תשקול עתירה לבג"צ במידה והמדינה לא תתנה את חבילת הסיוע האדיר הזה בהסרת ההסתה לרצח יהודים", הוסיפה דרשן לייטנר.

במפלגת הציונות הדתית תקפו בחריפות את הענקת ההלוואה לרשות הפלסטינית ואמרו כי ''ממשלת ישראל יצאה למסלול עוקף לחוק קיזוז משכורות מחבלים ומעבירה מאות מיליוני דולרים לאבו מאזן. ישראבלוף שבו מקזזים לכאורה ביד אחת ומעבירים 'הלוואה' ביד השנייה.

''העברת הכספים לרשות הפלשתינית מבלי להתנות זאת בהפסקת העברת המשכורות למשפחות המחבלים, מעודדת את הטרור ופוגעת במאבק העולמי בו. באיזו זכות מוסרית תוכל מדינת ישראל לתבוע מהעולם להפעיל לחצים על מדינות וגופים תומכי טרור אם היא בעצמה תומכת כלכלית בישות שמעודדת טרור במישרין?!

''אין כסף לבתי חולים הציבוריים, אין כסף לשכר החיילים הסדירים, אבל יש כסף להנשמה מלאכותית של מי שפועל נגד ישראל בהאג ומסכן אסטרטגית ובטחונית את מדינת ישראל. ממשלת השמאל הזו היא ממשלה מסוכנת למדינת ישראל'', הוסיפו במפלגה.

כאמור, ממשלת בנט החליטה להלוות לרשות הפלסטינית חצי מיליארד שקלים, שיוחזרו מכספי הסילוקין מיוני 2022 במטרה לחזק את הכלכלה של הרשות. בנוסף ישראל תגדיל את היתרי התעסוקה ב-15 אלף עובדים, תוסיף אלף עובדים בענף התיירות וינתנו אישורי בנייה בשטחי C.

כמו כן, ישראל תחל בהסדרת מעמד הומניטרי של אלפי פלסטינים ביהודה ושומרון שכיום ללא תיעוד, בהם אנשים שהגיעו מרצועת עזה לפני שנים, ומבקרים פלסטינים שהגיעו מחוץ לארץ והתחתנו בגילים מבוגרים. הסדרת המעמד תהיה לפי קריטריונים מוגדרים וגיל.

שר הביטחון בני גנץ סיפר היום (שני) לכתבים הצבאיים על פגישתו עם אבו מאזן במוקטעה ברמאללה, "הגעתי לפגישה כדי לבנות אמון ולשמור על האינטרסים של מדינת ישראל ועל הקשרים החשובים שלנו עם הרשות הפלסטינית שאני מאמין שצריך לחזק אותה".

"אמרתי לאבו מאזן ואני אומר גם לכם שלא אנחנו הולכים ולא הפלסטינים הולכים לשום מקום מחר בבוקר. הגעתי לפגישה כדי לבנות אמון ולשמור על האינטרסים של מדינת ישראל, והקשרים החשובים שלנו עם הרשות הפלסטינית שאני מאמין שצריך לחזק אותה. ככל שהרשות הפלסטינית תהיה חזקה יותר, החמאס תהיה חלשה יותר, וככל שתהיה לרשות יותר משילות, יהיה יותר ביטחון ואנחנו נצטרך לפעול פחות", כך שר הביטחון.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו