בני גנץ
בני גנץ צילום: אולפני רחובות

ארגון הג'יהאד האיסלאמי מגנה את פגישתם של יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבו מאזן) ושר הביטחון בני גנץ ומכנה אותה "נעיצת סכין" בגב הפלסטינים.

טארק סילמי, דובר בשם הג'יהאד האיסלאמי, אמר כי "דם הילדים שנהרגו על ידי צבא הכיבוש בהוראת גנץ טרם התייבש”.

הוא האשים את הרשות הפלסטינית והעומד בראשה בהפניית עורף לקונצנזוס הפלסטיני הלאומי ובהצבת תנאים (דרישות הקוורטט) לחידוש השיח הפנים פלסטיני המשרתים את ישראל.

לדברי הג'יהאד האסלאמי, מנהיגי הרשות הפלסטינית מתחרים ביניהם לקיים פגישות עם מנהיגי "הכיבוש" וללחוץ את ידיהם "המגואלות בדם של חפים מפשע" ומחזקים את הקשר הביטחוני והמדיני עם "הכובש".

חאזם קאסם, דובר חמאס, גינה אף הוא את פגישת אבו מאזן -גנץ באומרו כי מדובר במהלך הסוטה מהרוח הלאומית של העם הפלסטיני, מעמיקה את המחלוקת הפנימית בזירה הפלסטינית, מעודדת גורמים באזור לנרמל את היחסים עם "הכיבוש" ומחלישה את העמדה הפלסטינית המתנגדת לנורמליזציה.

בפגישה החריגה שהתקיימה אמש (ראשון) בין שר הביטחון בני גנץ ליו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, החליט גנץ להניע מספר צעדים לחיזוק הכלכלה הפלסטינית.

ממשלת בנט החליטה, בין היתר, להלוות לרשות הפלסטינית חצי מיליארד שקלים, שיוחזרו מכספי הסליקה מיוני 2022 באישור שר האוצר אביגדור ליברמן. בנוסף ישראל תגדיל את היתרי התעסוקה ב-15 אלף עובדים, תוסיף אלף עובדים בענף התיירות וינתנו אישורי בנייה בשטחי C.

כמו כן, ישראל תחל בהסדרת מעמד הומניטרי של אלפי פלסטינים ביהודה ושומרון שכיום ללא תיעוד, בהם אנשים שהגיעו מרצועת עזה לפני שנים, ומבקרים פלסטינים שהגיעו מחוץ לארץ והתחתנו בגילים מבוגרים. הסדרת המעמד תהיה לפי קריטריונים מוגדרים וגיל.

גנץ סיפר היום לכתבים הצבאיים כי "הגעתי לפגישה כדי לבנות אמון ולשמור על האינטרסים של מדינת ישראל ועל הקשרים החשובים שלנו עם הרשות הפלסטינית שאני מאמין שצריך לחזק אותה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו