לי-ים לוי
לי-ים לוי צילום: חופשי

לי-ים לוי הוא הילד בן ה-9 שנפטר כתוצאה מעקיצת מדוזה ארסית בחוף הדרין באי קופנגן שבתאילנד.

אביו לירן, שחי בתאילנד בשנים האחרונות, החליט שלא להטיס את הגופה לישראל ולשרוף אותה בתאילנד.

כזכור, לבקשת המשפחה ובעקבות התערבות שר הדתות מתן כהנא התאפשרה העברת גופת הילד לקבורה בישראל אולם, בסופו של דבר החליט האב שלא להטיס את הגופה.

בהצהרה שפרסמה משפחתו של הילד צוין כי "ביום שבת שיחקו להם חמישה ילדים שני מטרים מהחוף בקופנגן על חסקה ישראלית שיובאה מישראל אל האי. בשעה 05:40 נשמעה קריאתו של לי-ים לעזרה. אביו וחבריו עטו בבהלה אל הסיטואציה בניסיון לעזור ללי-ים לצאת מהמים. במהלך יציאתו מהמים היה ברור כי נצרב ממדוזה ברגליו ובאזור הגב.

"במהלך הניסיון המהיר לשטוף את הצריבה בחומץ, איבד הילד את הכרתו ומיד הובא אל בית החולים שנמצא כחמש דקות מהחוף. עם הבאתו לבית החולים, עבר ניסיונות החייאה במשך 40 דקות. בשלב זה כל חברי הקהילה התקבצו מחוץ בית החולים על מנת לתמוך באב. בשעה 18:50 נקבע מותו של לי-ים בבית החולים".

''בתום 24 השעות הראשונות לאחר המקרה צלחנו את כל המגבלות בשל התקופה והצלחנו למצוא פתרון להבאת הילד לקבורה בישראל. מאחר שטרגדיה זו תפסה מקום מאוד טראומטי וקשה, ההחלטה להגיע לארץ לא הייתה ב-100 אחוז נכונה עבור האב ואם הילד שאינה אזרחית ישראלית. לכן הוחלט, לאחר התלבטויות קשות, כי לי-ים יעבור טקס שריפה במנזר המקומי שאהב, ממש מאחורי ביתו, ויוחזר אל הים שכל כך אהב ואף נשא את שמו.

עוד נאמר בהצהרת המשפחה כי "לפני טקס שריפת הגופה, נחלוק עם לי-ים שלנו כבוד אחרון בקריאת קדיש ובנוכחות הקהילה הישראלית והעולמית שחיה בקופנגן. אנו כואבים בימים אלו כאב שלא ניתן לתאר במילים או תארים. לי-ים הוא סמל החופש הנצחי עבור כולנו. זו אבדה גדולה לאב שגידל אותו במסירות לא מתפשרת ולמשפחה כולה".