אינסטגרם
אינסטגרם צילום: אינסטגרם

חברת פייסבוק, בעלת השליטה באינסטגרם, הודיעה כי תדרוש מכל המשתמשים לאשר את גילם לפני ההצטרפות לרשת החברתית על מנת להגן על צעירים המצטרפים לאינסטגרם ולספק להם חווית שימוש בטוחה יותר.

גם משתמשים שהצטרפו לאינסטגרם לפני שנת 2019 יידרשו כעת לספק את תאריך הלידה שלהם על מנת להמשיך ולהשתמש ברשת החברתית. מאז שנת 2019 נדרשים משתמשים חדשים לספק את תאריך הלידה שלהם, אולם כעת יידרשו כל המשתמשים לעשות זאת על מנת להתחבר לחשבונם באינסטגרם.

ראשי אינסטגרם הודיעו כי יטשטשו את התוכן המוגדר "רגיש לבני נוער" עבור אלו שיסרבו לספק את תאריך הלידה שלהם, במטרה להגן עליהם. בחודש שעבר החלה אינסטגרם לספק נתוני פרטיות נוקשים יותר למשתמשים בני פחות מ-16, במטרה להגן עליהם בעת השימוש ברשת החברתית, וכן הגבילה את יכולתם של מפרסמים לפנות לקהל צעיר מתחת לגיל 18 לאחר ביקורת קשה שהושמעה כלפי החברה בנושא.

זה לא הצעד הראשון בו נוקטת פייסבוק על מנת להגן על משתמשים צעירים באינסטגרם. מוקדם יותר השנה הציגה פייסבוק אמצעי בטיחות חדשים שנועדו למנוע ממבוגרים לשלוח הודעות פרטיות למשתמשים צעירים מתחת לגיל 18, אלא אם הם נמצאים ברשימת העוקבים שלהם ברשת החברתית.

עם זאת, נשמעה ביקורת נגד פייסבוק על כך שמשתמשים צעירים יכולים בקלות לזייף את גילם האמיתי על מנת להירשם לאינסטגרם. "אנחנו רוצים לעשות יותר כדי שזה לא יקרה, אבל אימות הגיל של אנשים באינטרנט הוא מורכב ומשהו שרבים בתעשייה שלנו מתמודדים איתו. כדי להתמודד עם האתגר הזה, אנו מפתחים טכנולוגיה חדשה של בינה מלאכותית שתעזור לנו לשמור על בני הנוער בטוחים יותר וליישם תכונות חדשות המתאימות לגילם", נמסר אז בהודעת פייסבוק.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו