כוח רב עם מעט ביקורת
כוח רב עם מעט ביקורת צילום: iStock

שנה צ'אפל, שאיבדה את בנה באפגניטסן, תקפה את הנשיא ביידן לאחר שנפגשה איתו- ונחסמה ברשתות החברתיות.

בפוסט שפירסמה בפייסבוק ובאינסטגרם, שנה האשימה את ביידן שנפגש עימה בכך שזלזל בה ואפילו "גילגל עיניים" ולא התייחס אליה ברצינות. שנה כותבת שכאשר היא סיפרה לנשיא שהיא לעולם לא תוכל לחבק את הבן שלה יותר או לשמוע את הבכי שלו- הוא ניסה רק להפריע לדבריה ולספר לה על הבן שלו שנהרג לפני מספר שנים כתוצאה מסרטן.

בסיום הפוסט, שנה כתבה שהיא מאשימה את הנשיא במות בנה ושאר החיילים שנהרגו כתוצאה מעזיבת צבא ארצות הברית מאפגניסטן. שנה הצהירה גם שהיא מאמינה שאם טראמפ היה עדיין נשיא הבן שלה היה נשאר בחיים.

לאחר פרסום הפוסטים, שנה כתבה שפייסבוק התחילו לשלוח לה אזהרות על פוסטים קודמים שכתבה לפני מספר חודשים בטענה כי אם היא תמשיך לפרסם פוסטים דומים החשבון שלה ייחסם. בתגובה, שנה פרסמה את האיומים של החברה אך לאחר זמן קצר חשבונות הפייסבוק והאינסטגרם שלה נחסמו.

החסימה עוררה זעם רב ברשתות החברתיות וטענו כי חברת פייסבוק, שהיא גם הבעלים של אינסטגרם, רוצה לצנזר כל ביקורת שנמתחת על הנשיא ביידן. גם הסנאטורית מליסה מלנדז מקליפורניה הצטרפה לביקורת על פייסבוק וצייצה על המקרה בחשבון הטוויטר שלה.

לאחר הביקורת הרבה, פייסבוק הורידה את החסימה ובהודעה שנשלחה לגופי תקשורת ובתוכם ה New York Post היא טענה כי היה מדובר בטעות בלבד. לדברי החברה שנה לא הפרה את כללי השימוש באתר והחשבון שלה נמחק בטעות באופן זמני ובינתיים הוא הוחזר. אמנם, הפוסט המקורי שכתבה שנה הורד מהחשבון שלה ובינתיים הוא מופץ ברשת רק כתמונת מסך.

גם לאחר החזרת החשבון של שנה, גולשים רבים עדיין הגיבו על הכוח הרב שקיים בידי הרשתות החברתיות שמסוגלות לחסום אנשים כמעט ללא ביקורת.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו