בני גנץ
בני גנץ צילום: אולפני רחובות

לאחר שנפגש עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן בתחילת השבוע - שר הביטחון בני גנץ הבהיר בראיון לחדשות 12שראש הממשלה בנט ידע על הפגישה - וכי הוא שותף למדיניות שהוא מקדם, לפיה יש לחזק את הרשות.

"הייתה פגישה חשובה", אמר גנץ, "זו הייתה פגישה עם אופי ביטחוני שדנו בה על המשך הפעילות. הציבור צריך להבין שאנחנו מתנהלים במציאות מורכבת. יש לנו יחסים טובים עם הרשות ויש בעיות של טרור. אנחנו נפעל קשה נגד הקיצוניים ונחזק ככל האפשר את המתונים. מי שחושב שהנוסחה הזאת היא פשוטה לניהול - טועה. זה מורכב. גם בנט חושב שצריך לחזק את אבו מאזן".

על הביקורות נגדו לאחר הפגישה, בין היתר של גורם מתוך הקואליציה שטען שהוא מנהל "ממשלה בתוך הממשלה", אמר גנץ: "אני מציע שנסתכל על היחסים הביטחוניים של ישראל מגובה יותר משמעותי מכותרת בטוויטר. בנט ידע על הנסיעה, הכיר אותה, ואני יודע שאי אפשר להגיע כרגע להסדר, גם אבו מאזן יודע. הפגישה הייתה חשובה ואני מקווה שאת התוצאות הטובות שלה יראו בימים הקרובים".

"אני לא נכנס למי מתדרך נגדי", אמר השר, "אני נמצא במרכז המפה הפוליטית ואני יכול לקבל התקפות משמאל ומימין. אני משתף פעולה ככל שרק אפשר". על תפקודו של בנט כראש ממשלה, אמר גנץ: "הוא עושה עבודה טובה מאוד ומסורה מאוד. הוא מתמסר לזה ואני שמח על כך. אני פעלתי להקמת הממשלה הזו - ואנחנו עוסקים באופן שוטף בקיומה של הקואליציה הזו, יש גם תקציב שאנחנו רוצים להעביר".

בריאיון התייחס גנץ גם לתקרית בגבול עזה בה נהרג לוחם מג"ב בראל חדריה שמואלי ז"ל ולביקורת שנשמעת על הנסיבות שהובילו לתוצאה הקשה: "אני מבין את כאב המשפחה. מוטלת עלינו החובה לתחקר את האירוע. זה נעשה וייעשה על ידי המפקדים. זה בהחלט אירוע שאנחנו רואים בחומרה רבה, נמשיך לפעול בתקיפות רבה והצבא יתחקר זאת מבחינה מבצעית". עוד הבהיר שר הביטחון כי ככל שיהיה שקט ברצועת עזה - "כך ייטב מצבם של תושבי הרצועה. ככל שזה לא יקרה - נדע להחמיר את הצעדים".

גנץ התייחס גם לגורלה של תחנת הרדיו הצבאית גלי צה"ל שרק לאחרונה הוא החליט לסגור – ואמר שסגירתה היא אפשרות בלבד: "גלי צה"ל צריכה להמשיך לתפקד באופן ממלכתי ולהרחיק חיילים מעיסוק בפוליטיקה. האופציה של הסגירה עוד על השולחן".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו