ערן זהבי
ערן זהבי צילום: Roy Alima/Flash90

שלושה ימים אחרי שהשווה את שיאו של חלוץ העבר אלון מזרחי, ערן זהבי רשם הערב (רביעי) היסטוריה גדולה כשעקף אותו בטבלת מלך השערים של הכדורגל הישראלי בכל הזמנים.

היה זה במהלך משחקה של נבחרת ישראל בכדורגל מול נבחרת איי פארו החלשה, במסגרת מוקדמות מונדיאל 2022, כשזהבי כבש את שער היתרון של הנבחרת האורחת מישראל בדקה ה-11 ובניגוד גמור למהלך המשחק.

למעשה, זהבי שוב היה במקום הנכון ובזמן הנכון עבור הנבחרת הישראלית ושוב הציל אותה מכישלון ואכזבה כששערו שלו נתן הרבה אוויר לשחקנים הישראליים על כר הדשא לאחר פתיחה רעה של המשחק הערב באיי פארו שהינה חלק מדנמרק.

כאמור, שערו הערב של זהבי היה ה-27 שלו במדים הלאומיים ו-335 בקריירה בכל המסגרות המקצועניות, במה שהפך אותו לגדול כובשי ישראל בכל הזמנים.

עיקרי השערים של זהבי בקריירה הגיעו כמובן במדי מכבי תל אביב עם 122 כאלו, כאשר בגוואנגז’ו הסינית הבקיע 103 גולים ובפ.ס.וו איינדהובן, קבוצתו הנוכחית, הגיע ל-22 שערים ב-43 הופעות עד כה.

זהבי לא עצר וסמוך להפסקת המחצית עשה זאת שוב כשכבש את השני שלו ושל הנבחרת הערב, בבעיטה מרחוק ובתוספת הזמן הוסיף שער נוסף שהיה ה-3 שלו הערב וה-23 ב-26 המשחקים האחרונים של הנבחרת.

ובכל זאת, לזהבי עבורו זו הופעה 65 במדים הלאומיים, יש עוד שיא לשבור כשהוא רחוק מרחק 3 שערים משיאו של החלוץ האגדי מוטל'ה שפיגלר שכבש הכי הרבה שערים במדי הנבחרת הישראלית, כמו גם הרצון לכבוש הכי הרבה שערים במוקדמות המונדיאל. הרגל עוד נטויה.