רונאלדו. עשה היסטוריה
רונאלדו. עשה היסטוריהצילום: רויטרס

היה שווה לחכות. בגיל 37 ורגע לפני שהוא חוזר באופן רשמי לקבוצה בה פרץ, מנצ'סטר יונייטד האנגלית, כריסטיאנו רונאלדו שבר שיא היסטורי בן 17 שנים, שיא שרבים חשבו שאי אפשר לשבור, בצורה הדרמטית ביותר שאפשר וכמו שרק הוא יודע.

רונאלדו שהיה רחוק מרחק שער אחד בלבד משבירת שיאו ההיסטורי של עלי דאי האיראני כגדול הכובשים בכל הזמנים במדי הנבחרות הלאומיות, עשה זאת הערב (רביעי) עם צמד מאוחר מול אירלנד, עמוק בתוך תוספת הזמן.

וכמה שהוא רצה את זה. בדקה ה-15 הראה רונאלדו שהוא בן אנוש, כאשר החמיץ בצורה לא אופיינית לו בעיטת עונשין מ-11 מטרים שיכולה הייתה לשבור את שיאו ההיסטורי של עלי דאי האיראני. רגע לפני הפסקת המחצית רונאלדו וחבריו לנבחרת פורטוגל שילמו את המחיר על ההחמצה כשאירלנד הפתיעה עם שער יתרון. אבל אז הגיעה תוספת הזמן של המשחק.

הפורטוגלים, שלא הצליחו להכניע את האירים במשך 89 דקות, קיבלו את רונאלדו במלוא תפארתו ובתוך 5 דקות, בדקה ה-89 ו-95, זה השווה והפך את התוצאה בדרך לניצחון של נבחרתו בתוצאה 1:2 ולתואר הכובש הגדול ביותר בכל הזמנים במדי הנבחרות הלאומיות עם 111 שערים במדי נבחרת פורטוגל והשער ה-51 שלו ב-47 המשחקים האחרונים בנבחרת.

וזה לא רק זה. רונאלדו שהזדקק ל-180 הופעות בנבחרת הלאומית כדי לשבור את השיא המיתולוגי האדיר של עלי דאי האיראני, מחזיק גם בשיא שערים עם 142 כאלה, שיא בישולים עם 42 כאלה בליגת האלופות ושיא השערים בטורנירי יורו כשהגיע ל-14 כאלה בטורניר היורו האחרון שהסתיים עבורו ועבור נבחרתו אלופת אירופה לשעבר, מוקדם מהצפוי.

אירלנד, המפסידה הערב, הפכה לנבחרת ה-45 שסופגת מהפנומן הפורטוגלי, כאשר נבחרת ישראל ספגה גם היא ממנו אך היא חלק מהנבחרות שספגו ממנו רק שער אחד בלבד, במשחק הידידות ביוני האחרון שהסתיים בתבוסה בתוצאה 0:4.

בסך הכל מתחלקים שעריו של רונאלדו במדים הלאומיים בצורה די שווה, כאשר 33 שערים כבש במוקדמות המונדיאל, 31 שערים במוקדמות היורו, 14 שערים ביורו, 7 במונדיאל, 5 בליגת האומות, שניים בגביע הקונפדרציות ו-19 במשחקי ידידות. עוד תואר אישי לארון של כנראה גדול שחקני הכדורגל בכל הזמנים.