מורה מקליפורניה פוטרה מתפקידה, לאחר שהעלתה סרטון לרשת החברתית "טיקטוק" בו התגאתה כי הסירה את דגל ארה"ב שהיה תלוי על קיר הכיתה, והחליפה אותו בדגל קהילת הלהט"ב כאשר היא מעודדת את התלמידים להביע אמונים לדגל הגאווה.

בסרטון נראית המורה, שזוהתה כקריסטין פיצן מבית הספר בניופורט שבמחוז אורנג', כאשר היא מצחקקת ומספרת כיצד הסירה את דגל ארה"ב מקיר הכיתה "מאחר והוא גרם לה להרגיש לא בנוח בתקופת הקורונה".

המורה סיפרה כי מדי בוקר מתקיים טקס בו התלמידים נשבעים אמונים לדגל ארה"ב, אך היא אפשרה להם ולהמשיך ולשבת תוך שבועת האמונים. לאחר שהסירה את דגל ארה"ב, היא מספרת, פנו אליה תלמידים ושאלו כיצד יוכלו להישבע אמונים ללא דגל וכי הם מרגישים מוזר במהלך הטקס.

היא אמרה לתלמידים כי "תחפש את הדגל והיא אינה זוכרת היכן הניחה אותו" ואז תוך צחקוק היא מוסיפה כי החליטה להציב את דגל קהילת הלהט"ב עם צבעי הקשת, ועודדה את התלמידים להישבע אמונים לדגל החדש. היא אף הראתה בגאווה את דגל קהילת הלהט"ב תלוי על הקיר בכיתה, במקום בו היה דגל ארה"ב.

הסרטון עורר זעם בקרב הורים ותלמידים רבים, שדרשו לפטר את המורה מתפקידה. לאחר זמן קצר היא הסירה את הסרטון מדף ה"טיקטוק" שלה אולם גולשים זריזים הצליחו לשמור אותו, ולאחר שהוא פורסם החליטו הרשויות במחוז אורנג' לפטרה מהתפקיד.

דוברת מחלקת החינוך בניופורט, אנט פרנקו, אמרה לרשת פוקס ניוז: ''היא הורחקה מהכיתה והוצאה לחופשה מנהלית, ככל שהחקירה שלנו נמשכת. אנו מודעים לאירוע זה וחוקרים אותו. למרות שאיננו דנים בנושאים הקשורים לעובדים שלנו, אני יכולה לומר לך שהפגנת כבוד לדגל האומה שלנו היא ערך שאנו מחדירים לתלמידינו ומצפים מעובדינו. אנו מתייחסים לעניינים מסוג זה ברצינות וננקוט בצעדים לטפל בהם".