קלנועיות צרעה. איתך בכל מקוםבכל מקום
קלנועיות צרעה. איתך בכל מקוםבכל מקום צילום: יח"צ

הסיפור של קיבוץ צרעה מתחיל עוד טרם קום המדינה, מפעל הקלנועיות של הקיבוץ, "צעיר" ובקרוב חוגג שלושים שנות פיתוח וייצור.

אנו מפתחים ומוכרים במספר רב של מדינות בעולם, כאשר מרכזים נוספים מלבד ישראל כמובן, עובדים בארה"ב ובאנגליה - כולל מחסנים, צוות טכני, שירות לקוחות ותצוגות, וידועה בכל העולם כקלנועית ישראלית איכותית!

תהליך הפיתוח

כל דגמי הקלנועיות, בקטגוריות השונות (מלבד הנפטון) הינם פרי פיתוח ישראלי ומוגנים במספר פטנטים. אנו מקפידים לאורך העשורים להתחדש כל הזמן בטכנולוגיות חדשות של חומרים, חשמל והנדסת אנוש. אנו תמיד בוחרים לא להתפשר בין הנוחות, תחושת הביטחון והיציבות והצרכים הארגונומיים והאורטופדיים.

גם לאחר שהמפעל בקיבוץ נסגר (עקב שריפה ללא נפגעים) העברנו את הייצור למספר מפעלים במדינות שונות ביחד עם המהנדסים שלנו והבטחת האיכות של המפעל.

תהליך התכנון, הפיתוח והעיצוב לעולם לא נפסק - החומרים חזקים וקלים יותר, החשמל והאלקטרוניקה איכותיים יותר תוך שיפור העוצמה, עמידות החומרים והנוחות.

קטגוריות הקלנועיות השונות

כפי שרישיונות הנהיגה ואף סוגי הרכבים מחולקים לקטגוריות, כך גם בעולם הקלנועיות.

הקטגוריה הראשונה A הנה קטגוריית הקלנועיות הקומפקטיות. קלנועיות אלו נועדו לנסיעות קצרות ביישוב או להארכת טווח הניידות על ידי העמסה לרכב או לתחבורה ציבורית. בקטגוריה זו יש קלנועיות שמתקפלות ו/או מתפרקות, בעלות שלושה או ארבעה גלגלים. אנו גאים בדגם ה"עלית" הנחשב לקלנועית המתפרקת הקלה בישראל - רק 15 קילוגרמים לחלק הכבד ביותר לאחר פירוק.

הקטגוריה הבאה, קטגוריה C, הנה לקלנועיות יחיד חזקות, לדוגמת הטיטן שלנו עם גלגלי אוויר, קפיצים ובולמי זעזועים לחווית נהיגה מפנקת, טווח נסיעה מורחב ומהירות נסיעה מקסימלית (על-פי חוק) של 12 קמ"ש.

הקטגוריה האחרונה, D הנה קטגורית הקלנועיות הזוגיות, בה הנפטון שלנו מככבת - בביצועים, תמרון ומחיר האטרקטיבי ביותר בארץ, טווח נסיעה ארוך במיוחד, אבזור מלא ונוחות מקסימלית.

הקלנועיות בישראל

קלנועיות נועדו לספק ניידות ועצמאות והחוק בישראל מתייחס לכלי רכב זה בדומה לכיסא גלגלים ממונע ולכן חלים על קלנועית חוקי ההנגשה, כולל הנמכת מדרכות וכניסה למקומות. אין צורך ברשיון נהיגה או מבחן רישוי שנתי, למרות שמומלצת בדיקת טכנאי כל שנתיים לשם הבטיחות.

חשוב לציין כי ככלי תחבורה להנגשה החוק מאפשר נסיעה במדרכה בלבד! במידה ואין מעבר בטוח להולך הרגל ולקלנועית, על הקלנועית לרדת לכביש.

צרעה מערכות אקטיביות הנה החברה שמפתחת ומייצרת בעצמה קלנועיות. ישנם יבואנים וחברות שיווק רבות וטובות נוספות אך נותרנו נושאי הדגל!

כיצד יודעים האם קלנועית של צרעה מתאימה לי?

ראשית, מומלץ להבין מה הצרכים האישיים שלך והאם כבר ידועה הקטגוריה הרצויה.

שנית, לא מתביישים ומשווים. בהגעה אל אולם התצוגה או הזמנה של תצוגה ביתית ללא עלות וללא מחוייבות.

כעת נותר רק לבחור צבע...

להתראות במפעל או בביתך...

קלנועיות צרעה. איתך בכל מקוםבכל מקום
צילום: יח"צ
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו