תפילה ביישוב אפרת
תפילה ביישוב אפרת צילום: Gershon Elinson/Flash90

פרויקטור הקורונה פרופ' סלמאן זרקא ערך הערב (חמישי) תדרוך לעיתונאים שבתחילתו התייחס לחגי תשרי.

"עלינו להיות זהירים וערים לסכנת ההדבקה לצד הרצון שלנו שיהיו חגים שמחים ומשפחתיים", אמר זרקא וקרא להתפלל בחגים במרחבים פתוחים ולא בבתי הכנסת. "עשינו הרבה פעולות בשביל לאפשר את זה.

"ברור שאנשים ילכו לבתי הכנסת להתפלל בראש השנה וביום כיפור, ואנחנו ממליצים לציבור להתפלל בחוץ. עשינו מאמץ גדול עם שרת הפנים וראשי הרשויות בשביל להקים אוהלים ומרחבים ציבוריים לתפילה בחוץ".

על שנת הלימודים שנפתחה השבוע אמר זרקא: "היא אינה מובנת מאליה. אין לנו שום הבטחה שבשנת הלימודים לא יהיו הדבקות בבתי הספר, וגם לא נוכל להבטיח שלא נסגור כיתות או בתי ספר. זה לגמרי מונח על השולחן".

על נתוני התחלואה הללו אמר הפרויקטור: "אנחנו עוקבים בדריכות אחריהם ויש לנו קצת אופטימיות אבל עוד מוקדם להיות במקום של סיום העיסוק חלילה באירוע הזה, בגל הזה. אנחנו עושים הרבה פעולות בימים האחרונים עם הקבינט והממשלה כדי לבלום את ההתפרצות".

לפי נתוני משרד הבריאות, 11,187 ישראלים אובחנו אתמול כחיוביים לקורונה. בסך הכול בוצעו כ-148 אלף בדיקות ושיעור החיוביים עמד על 7.92%. בבתי החולים ברחבי הארץ מאושפזים 1,109 חולי קורונה, 666 מהם במצב קשה. 149 מהחולים הקשים מחוברים למכונות הנשמה.

מאז פרוץ המגפה נפטרו בישראל 7,090 חולי קורונה. 5,658 תלמידים אובחנו אתמול בבדיקת PCR כחיוביים לקורונה.