דונלד טראמפ
דונלד טראמפצילום: רויטרס

הנשיא לשעבר דונלד טראמפ ממשיך בסדרת הראיונות שלו בו הוא תוקף ברחיפות את הנשיא ביידן על הנסיגה מאפגניסטן שגבתה את חייהם של 13 חיילים אמריקאים במתקפת התאבדות בשדה התעופה בקאבול.

בראיון לתוכנית הרדיו של רשת Premier Networks אמר טראמפ למנחים קליי טראביס ובאק סקסטון כי מנהיג הטליבאן חשש ממנו, וכאשר לא עמד בתנאים שסוכמו ביניהם, הורה טראמפ להפציץ את הטליבאן ללא רחם.

"אנחנו היינו במצב המושלם אז. עבדול, האיש בנמצא עכשיו בהעמדת ההנהגה, הוא היה האדם מולו התנהלתי כאשר הזהרתי כי יהיה גהינום עבורם אם יעזו לגעת בחייל אמריקאי או אזרח אמריקאי. הם לא עמדו בכמה מהתנאים האלו, ולכן הפצצנו אותם ללא רחמים", אמר טראמפ.

הוא גם האשים את הנשיא הנוכחי ביידן כי השמיט בכוונה את העובדה כי חיילים ואזרחים אמריקאים לא נפגעו באפגניסטן במהלך 18 החודשים האחרונים, תודות לאזהרה ששיגר טראמפ למנהיגי הטליבאן.

לאחר מכן תקף טראמפ את ביידן על הדרך בה הוצעה הנסיגה מאפגניסטן ועל העובדה כי נותרו מאחור כלי נשק מתקדמים רבים של צבא ארה"ב, שנפלו בידי הטליבאן. "אנחנו היינו יוצאים בצורה אחרת. בניגוד לנשיא הנוכחי, היינו משמידים את לוקחים את כל החימוש היקר שמומן על ידי משלם המיסים האמריקאי. אמרתי שאני רוצה כל מסמר, כל בורג, כל טנק, כל מטוס. המטוסים האלה נמצאים במצב מצויין. אתה מסתכל על האפאצ'ים שעולים הון, עשרות מיליונים. זה פשוט מביש, אני חושב שזו המבוכה הגדולה ביותר בהיסטוריה של המדינה שלנו", אמר טראמפ.

טראמפ גם תקף בחריפות את ביידן שנראה מציץ בשעונו כאשר הורדו ארונות 13 החיילים האמריקאים שנהרגו בשדה התעופה בקאבול.

"ביידן הפגין זלזול אדיר כאשר המשיך להביט בשעונו. בכל פעם שירד ארון מתים מהמטוס, הוא הביט בשעון. ההורים כועסים כפי שהם אמורים להיות. אף אחד לא היה אמור למות שם, אבל אחרי שיצאתי משם – עבדול וחבורתו התחילו להשתולל", אמר טראמפ.