אלחנן גלט ב'אוצר הארץ'
אלחנן גלט ב'אוצר הארץ'צילום: אוצר הארץ

ערב שנת השמיטה ישיבות ומוסדות חינוך רבים מכלל קצוות המגזר הצטרפו לאוצר הארץ, בהם ישיבת מרכז הרב, ישיבת הר המור, ישיבת הגוש, וישיבת ירוחם. מנכ"ל אוצר הארץ איתן מאיר:"אנו זוכים להכניס את שנת השמיטה בסימן של אחדות השורות וגאווה לאומית"

ימים בודדים לפני כניסת שנת השמיטה ובאוצר הארץ מביטים בסיפוק רב באחדות המגזר הציוני-דתי, כאשר ישיבות ומוסדות חינוך רבים מכלל קצוות המגזר הצטרפו לאוצר הארץ, בהם ישיבת מרכז הרב, ישיבת הר המור, ישיבת הגוש, וישיבות הסדר וגבוהות נוספות, זאת לצד ישיבות תיכוניות ואולפנות

השבוע בחרו במרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא להצטרף לאוצר הארץ – שמיטה לכתחילה. מוסדות מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא מונים למעלה מ-60 בתי חינוך הפרוסים מצפון הארץ ועד לדרומה, מנהריה בצפון ועד אילת בדרום, בהם ישיבות תיכוניות, אולפנות, ישיבות הסדר, מכינות קדם צבאיות ובתי ספר תיכוניים.

אלחנן גלט, מנכ"ל מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא: "הערך התורני של השמיטה יחד עם חיזוק החקלאות הישראלית עומד בבסיס ההצטרפות שלנו לאוצר הארץ. אנו מחנכים את תלמידנו על בסיס תורת ארץ ישראל והשמיטה היא נדבך חשוב בתורה זו"

איתן מאיר, מנכ"ל אוצר הארץ אומר: "כל ישיבה או מוסד חינוכי שמצטרפים לאוצר הארץ ממלאים את לבי בשמחה על קיום מצוות השמיטה לכתחילה, חיזוק עולם התורה, יישוב הארץ וחיזוק החקלאות היהודית. אנחנו עובדים ונעבוד קשה לאורך כל השנה על מנת שכל לקוח ולקוח יזכה לקיים את מצוות השמיטה בהידור, יזכה לתוצרת ישראלית מובחרת ויחזק את החקלאות העברית בישראל. בנוסף אנו זוכים להכניס את שנת השמיטה בסימן של אחדות השורות וגאווה לאומית".