ההפגנה
ההפגנה ללא

ילדים ובנות מקהילת גור בערד בערד מחו היום (ה') על מה שהם רואים כאפליה קשה ממנה הם סובלים ו"על התנכרות הרשות המקומית", כלשונם, המסרבת להעניק את הפתרונות הזמינים למצוקת המקום הקשה.

לדברי גורמים בקהילה, מתוך 73 כיתות ריקות בעיר, בחישוב ממוצע של תלמידים פר כיתה, לא ראתה עיריית ערד לנכון להקצות אפילו כיתה אחת עבור הילדים והילדות שנאלצים ללמוד בתנאים ירודים ועם מספר תלמידים ותלמידות גדול במיוחד בכל כיתה, זאת, בעוד עיריית ערד מתגאה על צמצום כמות הילדים בכיתה ביתר זרמי החינוך בעיר.

"הילדים הקטנים יצאו בימים הראשונים לפתיחת שנת הלימודים לסדרת מחאות מול מבנים ריקים המיועדים לגני ילדים וניצבים בשממונם או משמשים לצרכים שאינם הייעוד המקורי בזמן שפעוטים ופעוטות נאלצים לסבול מתת תנאים ומצוקת מקום חריפה ומשיקולים פוליטיים ציניים העירייה מסרבת לאפשר את השימוש בהם", סיפרו מנהלי המאבק בקהילה.

כמו כן מול מחלקת החינוך בעיריית ערד הפגינה קבוצה גדולה של בנות התיכון שמחו מול אנשי ונשות האגף המסרבים לדבריהם לפתור את מצוקת המקום הקשה ממנה הן סובלות.

מנהלי המאבק הבהירו כי בימים הקרובים צפוי גל מחאה נרחב לשטוף את העיר, מצידם של הורים לילדים שלא נמצא עבורם מקום ראוי ללימוד, עד להמצאת מענה ראוי לשמו. מענה שכאמור זמין וניתן להשגה בכל עת.

"בקרב הקהילה מובעת תקווה כי הנהגת העיר תתעשת ברגע האחרון ותפעל בשוויוניות לטובת כלל ילדי ערד הזכאים לחינוך בתנאים הוגנים ומקובלים ללא אפליה פסולה ומקוממת", אמרו המארגנים.