אושרת קוטלר
אושרת קוטלר צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

העיתונאית אושרת קוטלר פרסמה ביום רביעי האחרון בפייסבוק מחקר חדש של קופ"ח מכבי שמתייחס ליעילות החיסונים, כינתה את החיסון "בעייתי" וקראה לחשב מסלול מחדש.

קוטלר עצמה ציינה בפוסט, כי היא התחסנה בכל חיסוני החובה כולל לקורונה, והיא לא חושבת שהקורונה היא שקר.

משרד הבריאות הגיב לפוסט והזהיר את הציבור מפני "פייק ניוז" בכל הנוגע לקורונה ולחיסונים בפרט. "לצערנו, מסתובב ברשתות ניתוח שגוי מיסודו למאמר של 'מכבי'. חשוב לנו להבהיר לציבור: הסיכון של אדם לא מחוסן לחלות בקורונה הוא פי 20 מאשר של אדם מחוסן".

"מתוך פרסומים לא מקצועיים שמסתובבים ברשת, הציבור עשוי לטעות ולחשוב כאילו מי שמחוסן בפני הקורונה חולה יותר בקורונה. כמובן שהטעות המסוכנת מתבססת על פרשנות מעוותת של הצגת נתונים במחקר. העיוות המיוחס למחקר מבוסס על השוואה לא הגיונית בין הסיכון לתחלואה בקרב מחלימים לבין מי שחוסן. זוהי כמובן אינה ההשוואה. *מטרת החיסון למנוע תחלואה ואת זה החיסון עושה בצורה יעילה מאד*, בעיקר אם לא עברה יותר מחצי שנה מהחיסון השני".

בנוסף הדגישו גורמי הבריאות כי "הקורונה היא מחלה קשה, שיכולה להרוג וגם בקרב מחלימים נשארות תופעות לטווח ארוך כמו עייפות, חולשה, ירידה בריכוז, הפרעות קוגניטיביות ועוד. כדאי לקרוא את המחקר לעומק ולא להתבסס על כותרות ופרשנויות מוטעות. ההמלצה החד משמעית של כל גופי הבריאות בארץ ובעולם היא להתחסן".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו