רבקה מיכאלי
רבקה מיכאלי צילום: תומר נאוברג, פלאש 90

עשייתה עטורת ההישגים של רבקה מיכאלי, השחקנית, הזמרת, הקומיקאית וזוכת 'פרס אופיר ו'פרס התיאטרון הישראלי למפעל חיים', מוקדשת לילות כימים לעולם התרבות הישראלי על שלל רבדיו.

עם זאת, הפעם חרגה ממנהגה ועיסוקה בקודש, ובחרה לאיש השנה שלה במסגרת משדר סיכום השנה של fm103 את האישיות הפוליטית המדוברת ביותר לאורך השנה השנה האחרונה, הלוא הוא ראש הממשלה נפתלי בנט.

"איש השנה שלי הוא נפתלי בנט. כן זאת אני, זו שבחרה בלוסי אהריש. אני חושבת שהוא עשה את הבלתי אפשרי והצליח להפוך את הקערה על פיה", הסבירה בפתח דבריה, "בנט פתר אותנו מאות קלון קולקטיבי של ראש הממשלה הקודם שנדרש לשבת על ספסל הנאשמים, אותו ראש ממשלה שאמר שלראש ממשלה בחקירות אין מנדט ציבורי להכריע. קיבלנו ממשלה שלא מרחפים מעל ראשי שריה כתבי אישום. זו שמחת עניים זה נכון, אך ניקוי אורוות הוא הכרחי".

על כהונתו של בנט שנפתחה בטונים צורמים שהגיעו בעיקר מספסלי האופוזיציה: "אני מרגישה שראש הממשלה הנוכחי שלנו לא מתמרן אותנו ופועל בשיקול דעת. נימוקיו ההגיוניים, הוא מפציר בנו להתחסן ביושר וגם מצליח להעביר תקציב. אני סומכת על הגינות הממשלה ועל יושרו האישי של בנט. עניין השישה מנדטים בהחלט חסר תקדים, אך שיקול הצלת מדינת ישראל שלא לחזור לעוד בחירות גבר על כל האחרים".

האם ריבוי הקטבים בממשלה אכן יאריך ימים? מיכאלי לא התרגשה ממגוון הדעות: "זו ממשלה שיש בה צבעים שונים אך היא יודעת לרסן את עצמה ולא לקרוע את עצמה מבפנים. אתה לא חושב שנתרגל לאקלים השונה, להתבטאויות השונות, למלל האחר? אתה לא חושב שנתרגל פתאום לאקלים נוח יותר? אתה יודע מה זה לחיות בכרוניקה של רמאות, בה כל בוקר נחשפים לעוד שקר אחד, לעוד מניפולציה? זה מאוד מעייף. לכן יש משהו מנחם בממשלה הזו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו