אומן
אומן צילום: איסטוק

מתיעוד שהגיע ליו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר עולה כי ברחבי אומן שבאוקראינה מסתובבים שוטרים ובידם תמונות של נערים, שזוכים לעיכובים, הצקות והטרדות.

אחד מנערי הגבעות מספר: "לא מפסיקים לרדוף אותנו אפילו מחוץ לגבולות ישראל. השוטרים האוקראינים מסתובבים עם שמות שלנו ותמונות ופשוט לא מפסיקים להציק. הכי כואב שאנחנו מבינים שמשטרת ישראל שלחה אותם וציידה אותם בשמות ותמונות."

בן גביר פנה במכתב לראש הממשלה ולמפכ"ל להפסיק את ההתנהלות הזו "משטרת ישראל אינה מוסמכת להעביר חומרים למשטרות זרות, בפרט במקום שאין חשד לביצוע עבירה, אלא שגם יש פגיעה אנושה ביחסי החוץ של מדינת ישראל", כתב בן גביר במכתבו וציין " כל אדם בישראל זכאי לפרטיות, לא יכול להיות שבגלל שמדובר בנערי גבעות בעלי השקפת עולם שונה, משטרת ישראל תתנכל אליהם".

"תיעוד שהגיע ליידי לא מותיר מקום לספק: שוטרים סמויים פושטים על בית הארחה של נערי גבעות באומן עם תמונות, שמות, מספרי זיהוי, ומעכבים אותם במקום. לא רק שיש בכך העברת מידע בלתי חוקית, משטרת ישראל אינה מוסמכת להעביר חומרים למשטרות זרות, בפרט במקום שאין חשד לביצוע עבירה, אלא שגם יש פגיעה אנושה ביחסי החוץ של מדינת ישראל ".

בסיום מכתבו ביקש מרה"מ, "לדאוג שישמרו זכויות אדם של נערי גבעות ולהורות למשטרת ישראל להפסיק באופן מיידי את העברת המידע וההתנכלות".

"לא מתקבל על הדעת שמשטרת ישראל גורמת לשוטרים אוקראינים לרדוף יהודים ולהציק להם גם במדינה זרה. יהודים מספיק סבלו מרדיפה בגלל אנטישמיות ועכשיו הם סובלים בגלל משטרת ישראל. אני תוהה לאן נעלמו אבירי המוסר והצדק שלא מרימים קול ולא נוקפים אצבע כשרודפים יהודים".

ממשטרת ישראל נמסר: במסגרת אירועי ראש השנה בעיר אומן באוקראינה, מתקיים כבר מספר שנים שיתוף פעולה מקצועי ומוצלח בין משטרת ישראל למשטרת אוקראינה. מטרת שיתוף הפעולה הינו סיוע לגופי האכיפה האוקראינים בשמירה על בטחונו ושלומו של הציבור הפוקד את האתר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו