עידן עמדי מקדיש שיר לזכר הלוחם שנהרגיח"צ - עופר מנחם

עידן עמדי עלה הערב (מוצאי שבת) על הבמה בקיסריה בפעם השלישי הקיץ ובמהלך ההופעה דיבר על החייל בראל חדריה שמואלי ז"ל, ובחר להקדיש לו את השיר "אני זוכר כמעט הכל" עם הטקסט המרגש שמקבל משמעות מצמררת כעת.

"הרשתות החברתיות הוצפו השבוע בתמונות וסרטונים של לוחם מג"ב בראל שמואלי זכרו לברכה", אמר עמדי". "כל מיני סרטונים שהוא שר עם חברים שלו או עם אבא שלו. ויש משפט מפורסם שאני לא יודע אם הוא אמת או שקר שאומר שכל עוד זוכרים מישהו או משהו, אז הוא ימשיך לזוז ולהתקיים בחלל".

לאחר מכן הוא הקדיש לזכרו את השיר 'זוכר כמעט הכל':

ביום שישי הגישו קציני צה"ל למשפחתו של לוחם מג"ב בראל חדריה שמואלי ז"ל את התחקיר המלא.

התחקיר קבע כי נכון היה לפרוס ולהפעיל את הכוחות באופן שונה מרגע הגעת ההמון האלים לקיר המגן וכי מיקום הצלפים היה שגוי. לצד זאת, לא נמצא כל פער ביחס להוראות הפתיחה באש, והן לא שונו בשום שלב לפני האירועים או במהלכם. הרמטכ"ל קבע כי ההוראות אפשרו את ביצוע המשימה המבצעית והסרת כל איום מסכן חיים. הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי הדגיש כי "מפקדי צה"ל הולכים בראש חייליהם ומובילים אותם בקרב, כך גם באירוע זה".

עו״ד רן כהן רוכברגר, הפרקליט המלווה את משפחתו של בראל ז״ל הגיב למסקנות הביניים בשם המשפחה.

"המשפחה בסערת רוחות גדולה - מאוכזבת, פגועה ומתוסכלת מהתחקיר. המשפחה לא מקבלת את התחקיר - לא את הממצאים, לא את המסקנות ולא את השורה התחתונה שבה אין כוונה לנקוט צעדים פיקודיים נגד מפקד כלשהו. בר-אל ז״ל לא נפל בפעילות מבצעית בעזה במבצע מול מחבלים.

הוא נפל במסגרת הפרת סדר - כשהיערכות מקדימה ראויה של המפקדים ופקודות מתאימות באירוע עצמו היו יכולות למנוע את הטרגדיה הנוראה. המשפחה תמשיך לדרוש, לתבוע, שהצבא יערוך בדיקה ראויה, ביקורתית ושקופה, לא מצד הדרג הפיקודי שבודק את עצמו - אלא במסגרת ועדת חקירה צבאית מקצועית ואובייקטיבית", כתב עורך הדין.