זהבי. שוב כבש יותר משער אחד
זהבי. שוב כבש יותר משער אחד צילום: פלאש 90

נבחרת ישראל בדרך למונדיאל? 22 שנים עברו מאז הפעם האחרונה בה כבשה נבחרת ישראל חמישה שערים לרשתה של נבחרת אוסטריה. מאז עברו הרבה מאוד מים בירדן, ובעוד נבחרת אוסטריה הצליחה להגיע לטורניר אירופי גדול, ישראל נותרה מאחור ובכל פעם הלכה וכשלה שוב ושוב ושוב.

הערב (מוצאי שבת), הנבחרת הישראלית בתמיכתם האדירה של מעל 12,000 צופים באצטדיון סמי עופר שבחיפה, הדהימה שוב עם חמישה שערים לרשת של אוסטריה שמדורגת במקום ה-32 בעולם, באחד מהניצחונות הגדולים ביותר של ישראל ובמה שמהווה מקדמה גדולה במאבק על המקום השני בדרך לפלייאוף מוקדמות מונדיאל 2022 שיתקיימו בקטאר.

החגיגות הישראליות החלו כבר לאחר 5 דקות מפתיחת המשחק, כאשר מנור סולומון הצעיר והכישרון הישראלי הטוב ביותר, כבש שער נהדר לאחר מבצע אישי.

הנבחרת הישראלית עשתה טעות אחר טעות בהגנה ורק במזל גדול ניצלה משער שיוויון, כאשר בדקה ה-10, שער כזה נפסל לאחר התערבות מערכת ה-VAR.

בניגוד לכל השנים עברו, הפעם הייתה זו ישראל שהענישה את ההחמצות של היריבה שממול, כאשר מונאס דאבור שספג שריקות בוז צורמות בשל הפוסט המסית שלו, דחק מקרוב פנימה לאחר מבצע קבוצתי אדיר של שחקני הנבחרת בדקה ה-20.

ישראל הייתה כבתוך חלום ובדקה ה-33 הפך החלום וקרם עור וגידים בדרך למציאות, כאשר ערן זהבי כבש את הראשון שלו הערב והתקרב עוד קצת אל עבר שיאו ההיסטורי של מוטל'ה שפיגלר.

אוסטריה הצליחה לצמק רגע לפני הירידה להפסקת המחצית וכמעט שהוסיפה עוד אחד ובמזל גדול המחצית הראשונה הסתיימה עם 14 איומים של אוסטריה על השער לעומת 3 בלבד של ישראל, אבל התוצאה היא שקובעת וזו עמדה על 1:3 לזכות ישראל.

אוסטריה, שבאליפות אירופה האחרונה הודחה רק בשלב שמינית הגמר לאחר שהקשתה על האלופה הטרייה, זו שקבעה שיא עולם במשחקים ללא הפסדים, נבחרת איטליה, צימקה בדקה ה-55 עם שער אדיר, אבל אז הגיעה נקודת השבר הסופית שלה.

היה זה כאשר שון וייסמן נעץ כדור בחיבורים כבר בנגיעתו הראשונה בכדור אחרי שהחליף את דאבור בדקה ה-58, וככל שנקפו הדקות הלכו האוסטרים ומצאו את עצמם חשופים בהגנה שוב ושוב. בדקה ה-98, זהבי עשה זאת שוב וכבש את השני שלו והחמישי לזכות ישראל באחד המשחקים הגדולים ביותר של הנבחרת בתולדותיה והגדול ביותר בעשור האחרון.

עם חמישה שערים בשני משחקים, זהבי רחוק שער אחד בלבד משיאו ההיסטורי של שפיגלר כשבמאזנו 31 שערים במדי הנבחרת וביום שלישי מחכה משחק מול דנמרק הראשונה בטבלה. ישראל מתבססת במקום השני בטבלה ביתרון על פני כל יתר היריבות על המקום השני. חלום המונדיאל הולך ומתקרב.