דודי אמסלם
דודי אמסלם צילום: Hadas Parush/Flash90

לרגל ראש השנה העניק חבר הכנסת והשר לשעבר דודי אמסלם ריאיון נטול כפפות לעיתון עולם קטן.

בראיון תוקף אמסלם את התנהלות הממשלה, טוען כי הליכוד לא הכשירו את רע"מ וכי מדובר בשקר של השמאל ומבטיח שהליכוד לא ימסור יותר חלקים מארץ ישראל.

חבר הכנסת אמסלם, נפתלי בנט לא לבד, הוא מייצג משהו. אורבך וסילמן מייצגים ציבור.

"נפתלי בנט לא מייצג כלום, הוא מייצג את עצמו ואת משפחתו ומייצג אופורטוניזם. הוא גנב קטן ונוכל. כולם שם מוכנים למכור את המדינה בשביל תפקיד. הרי ברור לך לחלוטין שאורבך, אם היה איתנו, היה אומר אותם דברים על בנט".

יש מקום לבדיקה עצמית איך בכלל הגענו למצב הזה. הליכוד, מפלגת השלטון, כבר אינו בשלטון?

"אני לא מקבל את השאלה", עונה ח"כ אמסלם. "אני אסביר לך מדוע. במדינת ישראל מי שקובע מי יהיה ראש ממשלה ומה המשקל שהוא נותן לו זה הציבור. זכותו של הציבור לשנות את עמדתו מפעם לפעם ולהחליט. ברגע שהציבור מחליט אנחנו מקבלים את זה באהבה גדולה. בכלל, אני רואה בהנהגת מדינת ישראל שליחות עצומה וקשה ואחריות עצומה, ואני רואה בזה יותר עול. אם עם ישראל מחליט לשלוח את פלוני, אז פלוני יוביל, הכול בסדר, לא קרה כלום".

"הזעם הגדול הוא על שהציבור היהודי רובו ככולו קבע שראש הממשלה יהיה בנימין נתניהו בפער עצום ממר בנט" ממשיך אמסלם. "באופן פורמלי התקבצו להם כל מיני אנשים וניצלו את המערכת הפוליטית והשיטה הפרלמנטרית. על זה הזעם הגדול. זה ערעור של כל הדמוקרטיה במדינת ישראל גם לעתיד. כל מי שרוצה להיות ראש ממשלה לא צריך לקבל שלושים או ארבעים מנדטים. מספיק שיקבל שני מנדטים ויתפלל להיות לשון מאזניים".

אתה מכה על חטא על הכשרת רע"ם?

"לא הכשרנו את רע"ם. אנשי השמאל הם שקרנים מהיסוד שמפיצים שקרים באמצעות מקהלת הצבא האדום, התקשורת וכל מלחכי הפנכה והשופרות שלהם. לפיד כמעט לא מוציא דבר אמת מפיו, ובנט שיקר בצורה שבמדינה נורמלית היה עף מייד מהשלטון".

לסיום שאלנו את חבר הכנסת אמסלם מהי דעתו בנוגע לחוק הפונדקאות.

"הגענו לחוק הפונדקאות, חוק שאין בעולם, שמשמעותו מכירת תינוקות. רק העשירים בשמאל קונים ילדים בכסף, והם קוראים לזה בצורה יפה 'חוק הפונדקאות'. הם קונים את הילדים מנשים מסכנות שמנוצלות באופן הכי גרוע, יותר מזנות".

הכתבה המלאה פורסמה בשבת האחרונה בעיתון עולם קטן

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו