הליכוד
הליכוד צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

20 אלף חברים חדשים התפקדו לליכוד בחודשים האחרונים, במסגרת מפקד בזק שערכה המפלגה.

מספר החברים החדשים עלה מ-120,000 ל-140,000, כאשר לפחות 2000 מהם הצטרפו דרך חבר הכנסת לשעבר משה פייגלין שהודיע על חזרתו לליכוד.

פייגלין שעמד בראש מפלגת זהות החליט לחזור לליכוד לפני מספר חודשים. בראיון לערוץ 7 הוא הודה כי שאיפותיו מכוונות לצמרת המפלגה ואף לראשותה. "בטווח הארוך זו בוודאי המטרה ואני לא מסתיר זאת. ההתנהלות הולכת להיות שונה לחלוטין כי זה ליכוד אחר לגמרי.

''נפגשתי עם נתניהו והוא ידע על הצטרפותי הרבה לפני שהציבור ידע. אני לא מתכוון להצטרף לפוטץ' שנעשה בשלוש השנים האחרונות על הרוב היהודי בישראל באמצעות כתבי האישום וכל מסע הצלב נגד המנהיג הנבחר, עם כל המחלוקות והטענות שלי כלפיו".

למרות ההצטרפות לליכוד הוא לא הסתיר את הביקורת שיש לו עדיין על נתניהו. "אני חושב שנתניהו עשה טעות חמורה כשחיזר אחרי רע"מ והערבים ואני בהחלט מסכים שהוא היה עושה אותו דבר. אני עומד מאחורי כל הביקורת העניינית שהיתה לי לאורך השנים נגד נתניהו".

עמית סגל, הפרשן הפוליטי של 'חדשות 12', אמר מוקדם יותר היום כי לדעתו מי שיחליף את בנימין נתניהו בראשות הליכוד יהיה שגריר ישראל בוושינגטון הנוכחי גלעד ארדן. סגל נשאל ברדיו 'גלי ישראל' מי יהיה זה שיחליף את יו"ר האופוזיציה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו, ולאחר כל ההסתייגויות השיב כי לדעתו זה יהיה, כאמור, ארדן.

"אתן כאן הימור פרוע שישמע מאד מוזר: גלעד ארדן", הוא אמר. "אני חושב שיש לו סיכוי לא רע, לניר ברקת יש המון כסף אבל יש חשדנות לגבי הימניות שלו. ישראל כץ ויולי מתקשים להמריא, שוב, זהו הימור פרוע אבל אני חושב שכן".

גלעד ארדן, צילום: שחר עזרן