חאן אל אחמר
חאן אל אחמר צילום: תנועת רגבים

תנועת רגבים מגיבה לתשובת המדינה בעניין חאן אל אחמר, שהוגשה הערב לבג"ץ ובה נכתב כי היא מבקשת פרק זמן נוסף של חצי שנה להגשת עמדתה, כולל הצגת מסמך חסוי שיפרט את מכלול השיקולים העומדים בפני המדינה בעניין אכיפת צווי ההריסה במקום.

מאיר דויטש, מנכ"ל תנועת רגבים מותח ביקורת חריפה על תשובת המדינה, ועל התנהלותו של ראש הממשלה, נפתלי בנט.

"מיומה הראשון של הממשלה הנוכחית, אמרנו שהממשלה תיבחן במעשיה ולא בהצהרותיה", אומר דויטש. "היום אנחנו רואים שבניגוד להצהרות, הממשלה הנוכחית ממשיכה את הקו המסוכן של קודמתה, ומנהלת את מערך אכיפת החוק שלה על פי גחמות של מדינות זרות".

לדבריו, "הבסיס לאנרכיה היא אכיפת חוק באופן בררני וסלקטיבי. לא ייתכן שיש קבוצת אוכלוסיה הזוכה לחסינות מאכיפת החוק בגלל לחץ בינלאומי, בשעה שהחוק נאכף מול אוכלוסיה אחרת".

ברגבים מזכירים כי בעבר טענה המדינה בבג"ץ, כי תדחה את אכיפת החוק בחאן אל אחמר, מחשש שהדבר יניע הליך בבית הדין הבינלאומי בהאג.

"בהתנהלותה זו, משדרת מדינת ישראל כי היא אורחת בשטח, כאשר למעשה היא שולטת במרחב יהודה ושומרון פרק זמן ארוך יותר משל המנדט הבריטי והכיבוש הירדני גם יחד", מציין דויטש.

"הגיע הזמן לנהוג בשטח כבעלי הבית וכגורם הריבוני האחראי על אכיפת החוק במרחב, הן על פי הדין הבינלאומי, והן בהתאם לזכות ההיסטורית של מדינת ישראל על חבלי יהודה ושומרון", סיכם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו