הרב יוסף צבי רימון, רב המועצה האזורית גוש עציון, מפנה בקשה מיוחדת למתפללים הרבים ביום הכיפורים - להקדיש פרק בתפילה לרווקים ולרווקות בעם ישראל.

"העניין של הרווקים והרווקות הוא פשוט בקנה מידה בלתי נתפס. אנחנו מדברים על יותר מעשרות אלפים ומדובר בבנים ובנות טובים, ערכיים. הדבר הזה דורש מכולנו לעבוד - לראות, לחשוב, להציע שידוכים ולנסות לעזור בעניין הזה", אומר הרב רימון.

לדבריו, "אנחנו גם צריכים תפילה ויום כיפור זה הזמן. לפני נעילה, הייתי מבקש מהרבנים ומהגבאים לבקש להתפלל על כל הרווקים והרווקות בעם ישראל כדי שימצאו זיווג הגון במהרה. במקביל, שכל אחד יקבל על עצמו ביום כיפור לנסות לסייע בשידוך אחד, כי אמנם יש דברים שנעשים אבל אנחנו רחוקים שנות אור מלפתור את הבעיה".

מדוע יש ריבוי רווקים דווקא בדור הנוכחי? הרב רימון אומר כי "יש בדור שלנו יותר בלבול. קשה לנו להבין מה אנחנו רוצים ומחפשים. יש גם שאלה באמונה האם אצליח לפגוש את השידוך שלי, חלקם מאבדים את הביטחון. לפעמים יש ריבוי הצעות וזה מבלבל ואחרים או אחרות שאין להם ולהן הצעות. אני מבקש מכל עם ישראל להתאמץ למען אלפי שידוכים בשנה. אם העם יהיה איתנו נראה שזה היה הרבה יותר קל".

הרב רימון גם מציע נוסח תפילה: "מי שבירך אבותינו, אברהם, יצחק ויעקב, ואמותינו, שרה, רבקה, רחל ולאה, הוא יברך את כל הזקוקים לזיווג, שימצאו במהרה זיווג הגון וירא שמיים ובעל מידות טובות, ויזכו להקים בית נאמן בישראל, בית של תורה, בית של אהבה, בית מלא ברכה ה', וישלח ברכה והצלחה בכל מעשה ידיהם, עם כל ישראל אחיהם - ונאמר אמן".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו