קונים רכב חדש? אלו הדברים שאתם צריכים לשים לב אליהם
קונים רכב חדש? אלו הדברים שאתם צריכים לשים לב אליהםצילום: unsplash

מצבכם המשפחתי

קניית רכב היא השקעה כלכלית שאינה מבוטלת כלל. בשל ההשקעה הזו כדאי לתת את הדעת לגבי סוג הרכב שאתם מתעתדים לקנות. אחת הדרכים הטובה ביותר לעשות זאת היא באמצעות התייחסות למצבכם המשפחתי.

אם אתם רווקים או זוג צעיר בתחילת דרכו שטרם חושב על הקמת משפחה, מומלץ יהיה לבחור במכונית מיני מגניבה שתאפשר לכם לשמור על הוצאות דלק נמוכות, חניות קלילות, מעברים מהירים בתוך הערים וליהנות מהחיים בתוך המיני שעונה על כל הצרכים שלכם בשלב זה של החיים.

לעומת זאת אם אתם משפחה עם שלושה ילדים ומתכננים לפחות עוד אחד כדאי יהיה לחשוב על רכב מסוג SUV. מכוניות אלו כבשו את כבישי ישראל, שכן הן מציעות נוחות רבה, חלל רב, תא מטען מרווח ואופציה לשבעה מקומות ולא רק לחמישה.

מה הצרכים שלכם מהמכונית?

אם יש לכם נסיעות מרובות בין־עירוניות כדאי מאוד לשקול רכישה של רכב חשמלי. העלויות והתחזוקה של רכב זה זולות באופן משמעותי מהחזקתו של רכב עם מנוע בערה. ההבדל הראשון והמהותי שישתנה בהוצאות שלכם לטובה הוא הוצאות על הדלק, מדובר בהפרישם של אלפי שקלים שתוכלו לחסוך בשנה.

בנוסף זהו רכב שאינו נדרש לטיפולים באותה תדירות של רכב בעל מנוע בערה וזאת משום שרכיביו אינם נעים כפי שקורה במכוניות הרגילות. עוד פן להתייחס אליו במסגרת החיסכון הכספי הוא אגרת הרישוי השנתית שגם היא זולה מאוד ועומדת רק על סך של 540 ₪. זאת בניגוד לרכב בנזין שעלות רישיון הרכב שלו עומדת על מעל ל־1000 ₪ ישנן מכוניות שעלותן תגיע גם ל־2000 ₪ ואף יותר.

אם אתם נוהגים לצאת לטיולי שטח כדאי לחשוב על רכב פנאי־שטח מפנק בעל הנעה של 4X4 לקבלת מקסימום חווית נהיגה בתוואי הדרך השונים. רכב מסוג זה יוכל לקחת אתכם בבטחה בשטחי עפר, דיונות, שטח מדברי, שטח הררי ועוד.

אם אתם זוג צעיר שמתעתד להרחיב את המשפחה, כדאי לשקול קניית של רכב משפחתי (סדאן), אשר יוכל לתת מענה לצרכים שלכם כמו תא מטען מרווח שיוכל להכיל את העגלה של התינוק, תיק ההחתלה, החפצים הקבועים שאתם זקוקים להם שנמצאים בתא המטען וכמובן את הקניות של הסופר.

הגשמת כל החלומות שלכם

אם אתם בגיל השלישי, הילדים כבר עזבו את הבית ויש לכם שקט וממון – זה הזמן להגשים חלום! תוכלו לפנק את עצמכם ברכב יוקרה, שבכול פעם תיכנסו לתוכו לא תרצו לצאת ממנו. בין אם תבחרו בקרוסאובר ובין אם תבחרו ברכב פרטי, תוכלו להתהדר עם רכב שהוא בליגה אחרת לחלוטין מכול מה שהכרתם ונהגתם עליו עד כה.

לעומת זאת אם דווקא מכונית ספורט היא החלום שלכם ויש לכם את היכולת הכלכלית לממן אותה. אל תהססו, תחיו עכשיו בהווה, תחיו את הרגע. רכשו מכונית ספורט כמו זו שתמיד ראיתם בסרטים, כמו זו שיש לשחקני קולנוע.

לסיכום הקנייה של רכב חדש היא תמיד מהנה ומרגשת מחדש. כול שעליכם לעשות הוא לבדוק היטב אם סוג הרכב שאתם קונים מתאים לכם ולדרישותיכם, לשלם את המקדמה ולקבל את המפתחות אל הרכב החדש שלכם.