סיבוך בירוקרטי
סיבוך בירוקרטי צילום: iStock

גם לאחר ארבע שנים של סיוט בירוקרטי, ז'אן פושאן עדיין לא הצליחה להוכיח לרשויות שהיא למעשה בחיים. לאחר שכבר התראיינה לכלי תקשורת והוכיחה לכל העולם שהיא בהחלט בחיים, ז'אן מקווה שבקרוב גם בית המשפט ישתכנע להחזיר לה את החיים הקודמים שלה.

מי שיראה את ז'אן פושאן הולכת בריאה ברחוב יהיה כנראה מופתע מאוד לשמוע שלפי הרשויות בצרפת היא בכלל מתה. ז'אן בת ה-58 הוכרזה כמתה לפני כארבע שנים, ומאז היא נאבקת בבתי משפט ובסיבוכים בירוקרטיים בשביל להוכיח שהיא חיה.

הכל התחיל כאשר משפחתה של ז'אן קיבלה מכתב מהרשויות המודיע על פטירתה ומבקש מהם לכסות את החובות שהשאירה ב"מותה". מבירור שעשתה ז'אן היא גילתה שעובדת ניקיון שלה לשעבר הודיעה לבית המשפט כי היא נפטרה והשופט אישר את הדברים בלי שביקש את האישורים המתאימים.

העובדת ניסתה בעבר לתבוע את חברת הניקיון של ז'אן, וגם את ז'אן עצמה, בדרישה לפיצויים אבל נדחתה. כצעד אחרון, היא פנתה לבית המשפט וטענה כי ז'אן נפטרה ולכן היא דורשת את הפיצויים מבני המשפחה שלה.

הסיפור ההזוי של ז'אן סוקר במהלך ארבעת השנים בכלי תקשורת רבים, בהם ז'אן סיפרה את המקרה וגם הוכיחה כי השמועות על מותה היו מוגזמות. באופן מפתיע, למרות שהראיונות של ז'אן התפרסמו בכל העולם, בית המשפט פחות התרשם ורק לפני כשבוע אישר כי היא אכן בחיים.

ז'אן שמתגוררת בכפר קטן ליד העיר ליון שבצרפת, מספרת כי בלי מסמכים רשמיים היא נאלצה להתבודד בביתה. בראיון ל- Guardian, ז'אן סיפרה כי אחרי שלא הצליחה להוציא כסף מחשבון הבנק שלה היא ניסתה להגיע ישירות אל מנהל הבנק. לדבריה, למרות שמנהל הבנק מכיר אותה כבר 27 שנים, הוא אמר לה שהוא מצטער אבל שמבחינתו היא לא קיימת. הוא הסביר לה כי לפי הרישומים שקיימים בסניף אין כבר חשבון שרשום על שמה והתנצל ואמר שאין דבר שהוא יכול לעשות בנידון.

בעלה של ז'אן, פייר, מספר כי חלק מהקושי הוא גם קושי נפשי. הוא מסביר כי הוא מקבל מכתבים רבים המופנים לז'אן "המנוחה" ושלפעמים הוא לא בטוח האם הוא בעצמו בחיים או שהכל דמיון.

ז'אן מקווה שבית המשפט יכריע בקרוב באופן רשמי שהיא בחיים, וכבר מתחילה לתכנן תוכניות לעתיד. לדבריה, לאחר קרוב ל4 שנים בהן היא לא קיבלה טיפולים רפואיים, היא רוצה להתמקד בבריאות שלה ובעיקר לחזור לחיים שלווים ונורמלים.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!