בנצי גופשטיין
בנצי גופשטיין צילום: Yonatan Sindel/Flash90

שורה של רבנים, ובהם רבני העיר ירושלים ורבנים בולטים בציונות הדתית, פרסמו הודעת תמיכה בארגון להב"ה בעקבות כוונת השר לביטחון הפנים להוציא את הארגון מחוץ לחוק.

הרבנים כתבו: "אנחנו מוחים נגד הכוונה של שר המשטרה עמר בר לב להוציא את ארגון להב"ה מחוץ לחוק ולהכריז על הארגון כארגון טרור כביכול. ארגון להב"ה נאבק נגד התבוללות, שומר על הזהות היהודית ועוזר לנשים ונערות במצוקה, דברים אלו הם מיסודות תורתנו הקדושה.

''לא יעלה על הדעת להכריז על התנגדות להתבוללות כגזענות. הארגון פועל על פי חוק ובדרך תורתנו הקדושה, ואינו מעורב בשום פעילות אלימה או נגד החוק ויש לאפשר לו להמשיך בפעילותו החשובה'', הוסיפו הרבנים.

צילום: חופשי

אתמול החליטה הרשת החברתית טוויטר לחסום לצמיתות את חשבונותיהם של יו"ר להב''ה בנצי גופשטיין ופעיל הימין ברוך מרזל. טוויטר הסבירה: "החשבונות נחסמו בעקבות הפרה של מדיניות הרשת החברתית בנוגע לארגונים אלימים".

"הרפורמים ואנשי השמאל הקיצוני דיווחו על החשבון שלי בטוויטר והצליחו לחסום אותו באופן זמני", הגיב גופשטיין. "אלה שנותנים פתחון פה למחבלים נלחמים בי. לא יעזור להם אמשיך לפעול למען בנות ישראל. אני מקווה שטוויטר יבדקו את העניין ויורידו את החסימה הזמנית".

במרכז הרפורמי לדת ומדינה, שמחו על סתימת הפיות, מסרו "הצלחה גדולה למרכז הרפורמי לדת ומדינה. לאחר מאבק ממושך החליטה טוויטר להשעות את חשבונו של בנצי גופשטיין - העומד בראש ארגון להב"ה - חשבון שפעל תחת שם המשתמש 'כהנא צדק"'.

"בשנה שעברה פנה המרכז הרפורמי מרכז מספר פעמים לטוויטר ודרש הסרה מידית וקבועה של החשבון הואיל ונעשה בו שימוש נרחב עקבי ומתמשך להפצת תכנים תומכי טרור, אלימות, גזענות ושנאה כלפי ערבים וכלפי להט"ב, והכל בניגוד גמור לכללי המדיניות של טוויטר. על רקע פניות אלה, בימים אלה החליטה טוויטר כאמור להשעות את חשבון הטוויטר של גופשטיין".

ארגןן תג מאיר תקף את להב"ה ומסר בתגובה: "הרבנים שחתמו נגד כוונת השר בר לב להוציא את תנועת להבה מחוץ לחוק, שכחו כביכול את מעורבותם של חברי להבה בהצתת בית הספר הדו- לשוני בירושלים ואת אמירתו המוקלטת של בנצי גופשטיין: 'בוודאי שאני בעד לשרוף כנסיות'.

בין החותמים על העצומה הרב דב ליאור מנותני ההסכמות הנלהבות לספר 'תורת המלך', הרב עוזיהו שרבף שנידון למאסר עולם בגין מעורבותו ברצח סטודנטים במכללה האיסלמית בחברון והרב שמואל אליהו שבית המשפט הגבוה לצדק פסק לפני שנה שיש להעמידו לדין בגין קריאות גזעניות...טלו קורה מבין עינכם".