כרמלה מנשה
כרמלה מנשה צילום: Yonatan Sindel/Flash90

כרמלה מנשה, הכתבת והפרשנית הוותיקה לענייני צבא וביטחון של תאגיד השידור "כאן", הגישה תביעה תקדימית של 6.2 מיליון שקלים נגד "רדיו צפון", שדרני הרדיו עופר דומינגז והראל סלוצקי, מנהלת הרדיו רמונדה (רינה) בן־עיון ורדיו "קול הים האדום" בטענה שביצעו כנגדה מעשה של הטרדה מינית במהלך שידור, ותוך כך גם פגעו בשמה הטוב.

לפי התביעה שהובאה הבוקר בידיעות אחרונות דומינגז וסלוצקי, המשדרים תוכנית בוקר כל יום בין השעות 7 ו־9, שילבו בתוכנית בשנים האחרונות "פינת סאטירה" לכאורה בשם "כרמלה", המוקדשת כולה לכרמלה מנשה.

ב"פינה", כך לפי התביעה, מחקה השדרן הראל סלוצקי את קולה ואת דרך דיבורה של מנשה ו"מציג אותה בצורה נלעגת, גסה ומשפילה, כמי שמכורה כביכול למין. תוך כך היא גם מוצגת כצרכנית סמים".

מרדיו צפון נמסר: הדמות הסאטירית "כרמלה מנשה" נוצרה לפני עשרים שנה ושודרה בתחנות אזוריות רבות וברשת ב'. רק בשלוש השנים האחרונות משודרת התוכנית ב"רדיו צפון" ולא הגיעה מאז שום תלונה. מיד עם קבלת הפנייה של מנשה בחודש יוני האחרון הורתה התחנה לשדרנים שלא להשתמש עוד בדמות, הסירה מיידית מאתר האינטרנט שלה את כלל האזכורים והתנצלה בפני הגברת מנשה.

רדיו צפון יתגונן מפני התביעה המוגזמת בבית המשפט ויספק ראיות חד־משמעיות התומכות בטענותיו, וזאת מבלי לגרוע מההערכה המקצועית הרבה אותה הוא רוחש לגברת מנשה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו