בני גנץ
בני גנץצילום: Flash90

כחלק מיישום רפורמת "נפש אחת" ובתיאום עם משרד האוצר וארגון נכי צה"ל, שר הביטחון בני גנץ חתם על תיקון התקנה המסדירה את הזכאות לתשלום תגמול לנכי צה"ל העובדים במשרה חלקית.

מעתה, קביעת הגורמים המוסמכים כי הנכה איבד באופן חלקי את כושרו התעסוקתי תזכה אותו בתגמול החודשי ללא צורך בהוכחות נוספות, גם אם אינו עובד בפועל במשרה חלקית.

שר הביטחון גנץ חתם על תיקון התקנה, כהוראת שעה למשך שנה, והיא תיכנס לתוקפה בתוך 30 יום ממועד פרסומה ברשומות.

מהלך זה הינו חלק ממהפכת שיפור השירות באגף השיקום, ומעבר להרחבת הזכאות הוא צפוי להפחית באופן משמעותי את הנטל הבירוקרטי על נכי צה"ל ולאפשר לעובדי אגף שיקום נכים להתמקד עוד יותר בשיקום ורווחת הנכים.

שר הביטחון בני גנץ: "אנחנו ממשיכים ביישום הרפורמה, והתיקון לתקנה יועיל לנכים רבים שנאלצו לעבור תהליכים מורכבים. התקנה החדשה תקל על נכי צה"ל שרוצים לעבוד במשרה חלקית ובמקביל לקבל תמיכה שתאפשר להם שיקום מיטבי. מדובר בבשורה חשובה במסגרת הרפורמה, אני מבקש להודות לאגף השיקום שמשקיע מאמצים רבים ביישומה, לארגון נכי צה"ל בהובלת עידן קלימן שמסייע בידינו, וכן לשר האוצר אביגדור ליברמן ואנשי המקצוע במשרדו על האוזן הקשבת והתמיכה במהלכים החברתיים למען נכי צה"ל".

יו״ר ארגון נכי צה״ל, עידן קלימן: ״לאחר שיחות ופגישות רבות עם כלל הגורמים במשרד הביטחון ובמשרד האוצר נענתה במלואה בקשתנו לשינוי תקנות התט״ר, שהן סיוע סוציאלי ואנושי ראשון במעלה לנכי צה״ל, שכושר העבודה שלהם נפגע גם כך. אנו מודים לאגף שיקום נכים במשהב״ט על שהלך איתנו יד ביד בעניין זה ומודים לאוצר על שיתוף הפעולה. זוהי בהחלט בשורה טובה מאוד לנכי צה״ל, עם כניסתה של השנה החדשה״.