בנט וגנץ
בנט וגנץ צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

שר הביטחון בני גנץ לא חושב שהיה צריך לבשר לציבור על פעולת המוסד להשגת מידע על גורלו של רון ארד.

בריאיון בוועידת העלייה והקליטה של ידיעות אחרונות סיפר גנץ: "אני הכרתי את פרטי המבצע, אני אישרתי את פרטי המבצע, אני ישבתי בדיונים המקדימים, אני כמובן ליוויתי את כל תהליך הביצוע, הייתי בסוד העניינים לגמרי.

"אני חושב שמדובר בפעולה חשובה, בפעולה מוצלחת מאוד מבחינה מבצעית ותהליכית. כרגע אנחנו עסוקים בלעבד את המידע שעלה מהפעולה הזו".

כשנשאל האם נכון היה לחשוף אותה כפי שחשף אותה ראש הממשלה נפתלי בנט, גנץ השיב: "לו הדבר היה תלוי בי לא הייתי פועל לחשיפה של הפעולה הזו".

"אני מבין אבל את החשיבות במובן הזה שראש הממשלה מצא לנכון להדגיש את המחויבות של מדינת ישראל לשבויים ולנעדרים, ובמובן הזה אני מבין את המטרה של העניין הזה. ראש הממשלה ואני עובדים בצורה מאוד-מאוד צמודה על כלל נושאי הביטחון של מדינת ישראל ונמשיך לעשות את זה".

גנץ סירב להתייחס לעובדה שבנט עדכן אותו על חשיפת הפעולה כמה דקות לפני הנאום המדובר במליאת הכנסת, "אני לא נכנס לסיפורים שמאוד מעניינים את יצירת הכותרת הרגעית. אני מסתכל על מה חשוב למדינת ישראל. חשוב למדינת ישראל שראש הממשלה ושר הביטחון יעבדו בשיתוף פעולה, בשמירה על ביטחון מדינת ישראל. אנחנו עושים את זה בצורה טובה לטובת כל מדינת ישראל, ואני לא מציע להיתפס לאיזושהי כותרת שקפצה פה או לעדכון שקרה או לא קרה שם. לדברים קטנים".

לדברי גנץ, הקשר עם בנט מצוין. "אני יודע על מה אנחנו מדברים, אני יודע על מה אנחנו משתפים פעולה, יודע על מה אנחנו דואגים ביחד, אני שקט".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו