ארמון הנציב
ארמון הנציב צילום: רגבים

זה קרה בסמוך לכניסת השבת האחרונה. אוריאל, ילד בן 10 המתגורר בשכונת 'ארמון הנציב בירושלים', קיבל סטירה מצלצלת מנער ערבי שרצה להלך עליו אימים.

מדובר במשפחה יחסית ותיקה המתגוררת בשכונה הסמוכה לשכונה הערבית ג'בל מוכבר. למשפחה אין סכסוך נקודתי עם שכניהם הערבים, שחיים איתם לרוב ביחסי שכנות טובים.

"בערב שבת, הבן שלייצא לבית הכנסת מיד אחרי בעלי והבן הגדול", סיפרה אמו של אוריאל בשיחה עם ערוץ 7. זה היה בערך בשעה 17:30 כי קיבלנו שבת מוקדם".

לדבריה, "הוא התחיל ללכת ואחרי בערך 3 דקות מהבית, ליד מרפאת 'כללית', עמדו 3 בחורים ערבים שהסתכלו עליו ועשו לו 'עיניים'. הוא לא פחדן גדול ושאל אותם 'מה'? כלומר, מה אתם רוצים? והבחורים בתגובה פשוט נתנו לו סטירה".

כשבן העשר ראה עצמו מול 3 נערים גדולים ממנו שברצונם להרע לו, הוא לא חשב פעמיים ושב על עקבותיו מבוהל. "אוריאל, מרוב בהלה, לקח את הרגליים וברח הביתה לקול צחוקם של הנערים האלה", הוסיפה האם. "הוא הגיע לבית נרעש וסיפר לי את מה שקרה. לקח לו זמן להירגע".

"אחר כך אני ליוויתי אותו בחזרה לאותו כיוון כי הוא פחד לצאת ולא רצה ללכת לבית הכנסת אחרי המאורע הזה. כל הדרך הוא הסתכל לכל הכיוונים ולא מצא אותם. בחצי הדרך כבר הרגיש יותר בטוח והלך לבד", ציינה.

לדבריה, "הבחורים האלה נעלמו מהאופק. הוא הגיע לבית הכנסת וסיפר לבעלי את מה שקרה. בעלי גם ממש נבהל. אחרי התפילה הם הלכו מגינה לגינה לכל גני השעשועים באזור ולא מצאו את הנערים".

הוריו של אוריאל לא מוכנים לעבור על מקרה ההפחדה לסדר היום. לאחר שיחה עם בנם הוא תיאר להם את דמותו של אחד התוקפים. "אנחנו מתכוונים להגיש תלונה במשטרה", כך אמו של אוריאל.