היומונים החרדים
היומונים החרדים ללא

קונצנזוס חרדי יוצא דופן נגד הרפורמים והקונסרבטיבים: היומונים המפלגתיים 'יתד נאמן', 'המודיע' ו'המבשר', התאחדו בימים האחרונים למתקפה חסרת תקדים נגד כוונת הממשלה הנוכחית בראשות נפתלי בנט, לאשר את מתווה הכותל ולהכיר באופן רשמי ברפורמים ובקונסרבטיבים.

הבוקר (ראשון) תיארה הכותרת הראשית של 'יתד נאמן' כיצד "מתהדק המצור על היהדות, ניסיון השתלטות בכותל המערבי". על פי הביטאון הליטאי קיים "חשש כבד מיוזמה הרסנית שעלולה לעלות לאישור הממשלה".

עוד נכתב כי "ח"כ גלעד קריב הניח על שולחנו של ראש הממשלה נפתלי בנט מתווה הכולל זמני תיפלות לרפורמים ברחבה המרכזית".

העיתון אף ציטט את תגובת ח"כ אורי מקלב שאמר כי "הממשלה מוותרת על כל הערכים, ומוכרת את המסורת השורשית, בשביל שלמות הקואליציה".

גם במאמר המערכת החריף הבוקר כתב עורך 'יתד נאמן' כי "כמו שלטון בבל, יון ורומי, עם ישראל נמצא כיום תחת שלטון ממשלת הערב רב. גלות יהודים ביד יהודים".

ביום שישי זעקה הכותרת הראשית של עיתון 'המודיע': "דאגה חמורה מסיכום בנט והרפורמים לקידום מתווה הכותל". העיתון ציטט את ראש הממשלה בנט בשיחה עם ראשי קהילות יהודיות בארה"ב, לדבריו, מתווה הכותל יאושר לאחר אישור תקציב המדינה, ובכך הממשלה תכיר באופן פורמלי ברפורמים ובקונסרבטיבים.

יו"ר 'אגודת ישראל' חבר הכנסת יעקב ליצמן הגיב בעיתון 'המודיע' ואמר כי "מדובר בפגיעה קשה בקדושת המקום הקדוש לעם היהודי במשך כל הדורות, תוך מתן הכרה וגיבוי לתנועות בזויות אלו, הרפורמים והקונסרבטיבים, שכל רצונם ליצור הרס וחורבן במסורת ישראל וההלכה".

יום קודם לכן, נכתב בעיתון 'המבשר' בכותרת ענק: "הרפורמים ממשיכים לכרסם בקדשי ישראל". וכי הם "הציגו מתווה לתפילות ברחבה הכללית".

העיתון ציטט את יו"ר 'שלומי אמונים' חבר הכנסת מאיר פרוש שהתבטא בחריפות ואמר כי "הרפורמים מנסים לנעוץ טלפיהם בקודש הקדשים של העם היהודי ולהשיג דריסת רגל במקום הקדוש. אם יתקפלו בפניהם זה יהיה פתחון פה מסוכן למשנאי הדת והיהדות בעולם ובארץ הקודש".

אל הביטאונים החרדים הצטרפו האתרים החרדים המובילים ותחנות הרדיו החרדיות במתקפה על כוונת הממשלה לקדם את מתווה הכותל.