משתתפות צעדת האמהות
משתתפות צעדת האמהות צילום: דוברות

עשרות נשים, יחד עם צועדים נוספים עושים את דרכם רגלית למתחם עצרת המחאה שתתקיים הערב (ראשון) בצומת יד מרדכי, בדרישה מהרמטכ"ל אביב כוכבי לשנות את הוראות הפתיחה באש.

המחאה התפתחה לאחר הירצחו של הלוחם בראל שמואלי הי"ד על ידי מחבל חמאס בגבול עזה מטווח אפס, ויזמה אותה צופיה נהון יחד עם הארגונים "תורת לחימה", "אם תרצו" ופורום המשפחות השכולות "בוחרים בחיים".

הצועדות והצועדים קוראים לרמטכ"ל אביב כוכבי לרסן את כוחו היתר של הפרקליט הצבאי הראשי, לשנות את הפקודות שכובלות את ידי הלוחמים, ולתקן את רוח המפקד שמתעדפת, לדבריהם, פעמים רבות מדי את חיי האויב על פני חיי הלוחמים.

מנהל ארגון תורת לחימה, הרב אביעד גדות, מסר לערוץ 7 ממקום הצעדה, אשר חצתה את קו אשקלון דרומה בדרך לנקודת הכינוס: "אנו קוראים לכל מי שערך חיי לוחמינו היקרים חשוב לו, להצטרף אלינו לעצרת שתתקיים הערב בשעה 20:00 בצומת יד מרדכי. חובת כולנו לחזק את הערך היסודי הסובל בשנים האחרונות מטשטוש: "הקם להורגך - השכם להורגו". הפרקליט הצבאי איננו מפקד הצבא, הרמטכ"ל הוא מפקד הצבא וחובתו לקחת אחריות אישית על המתרחש - ולבצע תיקון עומק".

"אנו מצדיעים לאמהות, לאבות, ולאזרחים שאכפת להם, ובמיוחד למשפחות השכולות שכבר הגיעו מכל רחבי הארץ. זה הזמן להצטרף לקריאה שנשמיע הערב ב-20:00 בצומת יד מרדכי: שנו ותקנו את הוראות הפתיחה באש, הסירו את הכבלים מעל ידי חיילינו", סיכם הרב גדות.