"מגוחך שנהיה חותמת גומי", אומר חבר הכנסת יצחק פינדרוס מ'יהדות התורה' בהתייחס להמשך המאבק על הרכב ועדות הכנסת, מאבק שעדיין רחוק מסיום.

"הכנסת חצויה 49 אחוזים מול 51 אחוזים והיחס בוועדת הכנסת הוא 9 לקואליציה ו-6 לאופוזיציה. כך גם בועדת הכספים ובוועדות אחרות. את התשובה לזה נתנו בוועדה למעמד האישה ובוועדת המדע. ניתן להבין שזה לא רציני. אנחנו לא חותמת גומי לקפריזות. אם החשבון הפשוט לא קורה אין שום סיבה שנשתף פעולה בהצגה הזו", אומר פינדרוס.

על דבריו של חבר הכנסת ניר אורבך ולפיהם הגורם להמשך המאבק הוא אך ורק קושי של חברי אופוזיציה להפנים שהממשלה קיימת, מתפקדת וצפויה לשרוד, אומר פינדרוס: "אין ספק שהצליחו שמונה מפלגות לחבור יחד ולהפיל את הממשלה. זו עובדה, אבל אין ממשלה מתפקדת בישראל. יש על הנייר ראש ממשלה שנוסע עם צ'קלקות, יש שרים, לשכות ומשכורות אבל אין ממשלה מתפקדת. עצם זה שהממשלה הביא 63 סעיפים בחוק ההסדרים והם אמורים להידון בוועדות בחודש וחצי הקרוב זה אומר שאין ממשלה, כי בממשלה נורמאלית יש איזונים, יש שרים שדורשים להוריד את הדברים וזו ההוכחה שאין ממשלה מתפקדת בישראל".

מוסיף חבר הכנסת פינדרוס ואומר כי עצם העובדה שראש הממשלה נמנע מלהתייחס לסוגיית המחבלים הנמלטים עד שנתפסו חלקם הדבר מלמד שאין ממשלה בישראל. כך גם העובדה שאין החלטה על בנייה ביהודה ושומרון, כך גם העובדה שאין אישור להתיישבות הצעירה, אין תגובה לירי מעזה וכו', כל אלה מביאים לאותה מסקנה, אין ממשלה בישראל למרות שהודחה הממשלה הקודמת.

על התנהלות הממשלה בסוגית הקורונה אומר פינדרוס כי הוא לא רואה כל התנהלות, לא בשדה התעופה ולא מול אירועים גדולים. "בכותל הם היו גיבורים על חלשים ומנעו מהיהודים המסורתיים מלבוא ולהתפלל, אבל אף משרד לא לקח אחריות על סגירת אירוע. עד לפני היה כאן ראש ממשלה שביקרנו אותו על שפעל ביתר שאת בנושא הקורונה, וכאן חוץ מלסגור את הכותל המערבי הם לא מסוגלים לעשות כלום כי הם פוחדים מתלונות ותביעות, מיהודים מערבים וכו'".

"בנט נזכר שיש פרצה בנתב"ג רק כשהגיעו חרדים מאומן", אומר פינדרוס הרואה גם בסוגיה זו עדות לכך שממשלה בישראל עדיין אין.

לטעמו, המציאות הנוכחית בה האופוזיציה והקואליציה מתקוטטות על הרכב הוועדות "זה הולך לאנרכיה, אבל מכיוון שלא יכול להיות יותר גרוע אני מקווה שבסופו של דבר מישהו יתעשת, ואני לא מדבר על הפלת הממשלה אלא קודם כל שהממשלה תתפקד ותקבל החלטות למען אזרחי ישראל. תתנהלו בכללים נורמאליים, תעבירו חוקים נורמאליים, תדאגו לבריאות של האזרחים. יש משבר בבתי החולים ולא ראינו את ראש הממשלה או את שר האוצר ושר הבריאות. כולם נעלמו. בסוף יו"ר הכנסת התערב ועדיין לא רואים פתרון".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו