יפה בן דוד
יפה בן דוד צילום: לירון מולדובן

מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דויד פנתה היום (ראשון) בתיאום עם שרת החינוך יפעת שאשא ביטון במכתב לכל מנהלי בתי הספר היסודיים שבו דרשה מהם להפסיק את החקירות האפידמיולוגיות, כך נחשף בחדשות 12.

במכתב ששלחה בן דוד היא כתבה, "בתיאום מול בכירי משרד הבריאות ומול המחלקה המשפטית של הסתדרות המורים, אני מנחה אתכם שלא לבצע את החקירות האפידמיולוגיות שאינן בתחום אחריותכם".

לטענתה, פנייתה מגיעה בעקבות "סרבול ביורוקרטי קשה ובלתי אפשרי", שצוותי החינוך "חוו על בשרם מאז תחילת השנה".

"משרד החינוך הקים משל"ט (מרכז שליטה) לדיווח וקבלת הנחיות, אך לצער כולם, מדובר במוקד טלפוני שקרס שפועל בשיטות מיושנות ואינו נותן מענה בזמן אמת. מוקד שקורס עם הנחיות ברורות לגבי הפעולות שיש לנקוט עם קבלת הידיעה על ילד מאומת הוא דבר שיוצר מצב של סיכון בריאותי לתלמידים. הם עלולים להיחשף לנגיף בטווח הזמנים עד שהמשל"ט מטפל ומעביר הנחייה", כותבת בן דוד ומוסיפה, "כתוצאה מהוואקום שנוצר ממחדל המשל"ט, הנכם נאלצים לבצע תפקידים שאינם בתחום אחריותכם ובשעות מרובות גם מעבר לשעות העבודה ואף בשישי שבת וחגים", כתבה בן דויד לצוותי החינוך.

"לכן, עם קבלת הידיעה על תלמיד מאומת, יש להוציא מיד את כל תלמידי הכיתה או הגן לבידוד למעט תלמידים בעלי תו ירוק", היא חותמת את מכתבה.