איילת שקד ומרב מיכאלי
איילת שקד ומרב מיכאלי צילום: יונתן זינדל/פלאש 90, שלומי יוסף

שרת התחבורה מרב מיכאלי, יו"ר מפלגת העבודה, בירכה הערב (ראשון) על הצלחת מפלגתה לעכב את אישור הטבת המס לעמותת הימין "עד כאן".

מיכאלי צייצה בטוויטר "ורק התחלנו". שרת הפנים איילת שקד (ימינה) השיבה לה: ''וסיימתם. אחרי הבדיקה ברשות המיסים, הנושא יחזור לדיון בועדת כספים ועד כאן תאושר''.

יו"ר סיעת הליכוד ח"כ יריב לוין הגיב: ''השרה שקד - הערב הבנת סוף סוף שאת בממשלת שמאל? את יכולה לשנות את זה. הפילי את הממשלה הרעה הזו, ותקימי יחד איתנו ממשלת ימין אמיתית''.

כאמור, לבקשת ח"כ נעמה לזימי ממפלגת העבודה, ועדת הכספים החליטה הבוקר (ראשון) לעכב את האישור המעניק סעיף 46 לעמותת הימין 'עד כאן', עד לבחינה של רשות המיסים לגבי אופי הפעילות של עמותת הימין.

לזימי טענה כי העמותה לא ראויה להטבת מס מטעם המדינה, ואמרה שמדובר ב"גוף שרודף פעילי שלום וזכויות אדם, במעשים פליליים ומפוקפקים, עם תורמים אנונימיים", ולכן הוא ''לא צריך לקבל את כספי המדינה דרך הטבות מס''.

ח"כ איתמר בן גביר ממפלגת עוצמה יהודית מחה בדיון והוצא מאולם הוועדה על ידי יו"ר ועדת הכספים ח"כ אלכס קושניר (ישראל ביתנו).

''מחטף של השמאל בחסות ממשלת בנט ויו"ר ועדת הכספים קושניר", הגיב בן גביר. ''הגעתי בכלל לדיון אחר, ולפתע מסתבר שמחריגים את עמותת עד כאן מול כל עמותות השמאל המושחתות ומעכבים את סעיף 46.

''מדהים שאיש לא עדכן, נציגי העמותה לא הוזמנו וח"כ לזימי שטענה שיש הרשעה התחילה לגמגם כאשר התבקשה להציג אותה. בושה'', תקף ח"כ בן גביר.

ארגון "עד כאן" מסר בתגובה: "לאחר שורה של מתקפות מצד ארגונים אנטי ישראליים הממומנים מכספי ממשלות זרות , אנחנו בארגון "עד כאן" יודעים שאנחנו פועלים בכיוון הנכון. בפעם הזאת, אנו עומדים בפני ניסיון למנוע מאיתנו קבלת סעיף 46 תוך הצגת שקרים ממוחזרים שאין להם אח ורע עם המציאות. מפרסמי שקרים אלו כבר מטופלים במספר תביעות דיבה".

"אל אותם ארגוני דה לגיטמציה, הצטרפה חברת כנסת אלמונית נעמה ליזימי אשר חברה לתומך המחבלים עופר כסיף וגורמים הזויים נוספים ממפלגת מרצ ומבקשת לפגוע בארגון שבראשו קצינים, לוחמי צה''ל ולוחמים במערכת הביטחון במיל' אשר פועלים להגנת חיילי צה"ל ומדינת ישראל בזירה הבינלאומית".

"אנו מבינים את הצורך של חברת כנסת אלמונית לעשות סיבוב יחסי ציבור בכדי שהשם שלה יוזכר, אך היא לא תעשה זאת על גב לוחמי צה"ל. אם היא עומדת מאחורי שקריה, אנו קוראים לה להסיר את חסינותה ולבוא להתמודד מולנו בבית המשפט בתביעת דיבה. ארגון "עד כאן" גאה להיות השכפ"ץ שסופג את האש עבור חיילי צה"ל. אנו נמשיך לפעול למען עם ישראל תוך שמירה על חיילי צה''ל", נמסר מטעם הארגון.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו