מתגייסים חרדים. אילוסטרציה
מתגייסים חרדים. אילוסטרציהצילום: באדיבות שח"ר

באגף כח אדם בצה"ל החליטו לקצץ תקנים במינהלת החרדים בצה"ל. אתמול (ראשון) הוזמן קצין מטה גיוס 'שחר' לשיחה אצל מפקדיו שהודיעו לו כי התקן שלו בוטל.

קצין מטה 'שחר' (קמ"ט שחר) אחראי על גיוס חרדים למסלולי העורף בצה"ל, תוך מציאת התכנית המתאימה עבורם בזמן השירות הצבאי.

בנוסף, באכ"א החליטו לקצץ את התקן של ראש מדור הכשרות במינהלת החרדים, שאחראי על ההכשרות המקצועיות שעוברים חיילי 'שחר' בזמן שירותם הצבאי.

הקצין בדרגת רב-סרן שמכהן כיום כרמ"ד הכשרות צפוי לצאת לגימלאות בעוד כשנה, ולאחריו, כאמור, לא יתמנה לו אף מחליף.

גורמים במינהלת החרדים אומרים כי "קיצוץ התקנים הוא נסיון שמגיע מכיוון אכ"א לנקום במנהלת החרדים לאחר שהתפוצצה פרשיית ניפוח המספרים של גיוס החרדים. קיצוץ התקן של קמ"ט 'שחר' מהווה סגירה דה-פקטו של המסלול".

מדובר צה"ל נמסר: "צה״ל פועל בשנה האחרונה להרחבת שילוב החרדים בשירות משמעותי בצה״ל ובתוך כך, הרחיב משמעותית בתקופה זו את היקף המשאבים המוקצים לנושא. גיוס החרדים בצה״ל הינו מאמץ שזוכה למיקוד וקשב של כלל המפקדים, מצוי בבקרה מתמדת ומוקצים לו בעלי תפקידים על פי הנדרש בהתאם לשיטת הגיוס. מאמץ זה בא לידי ביטוי בנתוני הגיוס בשני השנתונים האחרונים".

"לצד כל אלו, בחודשים האחרונים גובשו מסלולי שירות ייעודיים חדשים להרחבת שילוב האוכלוסייה החרדית בצה״ל במערכי הלחימה, הטכנולוגיה ואחרים, כאשר גורמי המנהלת מעורבים בצורה משמעותית", כך דובר צה"ל.