ח"כ בן גביר למפכ"ל: תתנצל ח"כ בן גביר למפכ"ל: תתנצל

  מפכ"ל המשטרה רנ"צ קובי שבתאי השתתף היום (שני) בוועדת ביטחון הפנים בכנסת ותלה את האלימות בערים המעורבות באי השוויון.

  ח"כ יצחק פינדרוס מיהדות התורה תקף אותו, "אתה מזמין אינתיפאדה. אתה מזמין אירועי אלימות נוספים כשאתה אומר כאן שמדובר במהומות שנבעו מאי שוויון ומשסעים".

  שבתאי גם כינה לראשונה את הארועים בערים המעורבות במהלך מבצע שומר החומות "אינתיפאדה".

  "סיימנו אינתיפאדה בארבעה ימים. בוא לא נכבס את זה במילים אחרות. היו אפס הרוגים מצד כוחות הביטחון, מינימום הרוגים ואפס אמצעים", הוסיף המפכ"ל.

  ההצהרה הזה הרגיזה את ח"כ אחמד טיבי שזעק לעבר שבתאי: "תחזור בך מיד". המפכ"ל ענה: "אני לא חוזר בי" וטיבי צעק: "היו הרוגים ערבים". ח"כ איתמר בן גביר ענה לו: "היו הרוגים יהודים"

  בן גביר המשיך ואמר למפכ"ל: "כדאי שתתנצל על אמירתך באופן פומבי שלטפל בטרוריסטים משני הצדדים יהודים וערבים. אני לא מכליל את כל הערבים, אבל מוחמד חסונה שנהרג יצא לרצוח, לזרוק בקבוקי תבערה על יהודים והמשוואה הזאת שיהודים שבאו לעזור לומר עליהם טרוריסטים, זה רק תיגבר את הטרור. איפה פסיקת בית המשפט העליון שלא נותנים ווטו למי שמאיים באלימות".

  לדבריו, "יש כניעה טוטלית של המשטרה, בשער שכם הוסרו הגדרות כי איימו, בשמעון הצדיק איימו והסירו את המחסומים. בהר הבית טיבי אמר בכניסה אני מוסלמי ונכנס בלי תיאום ואני ושקלי חייבים לתאם, ואם לא זורקים אותנו בחוץ. זו מדיניות חלשה שמשדרת מסר של כניעה לא היו כמעט עצורים וגם כשהיו שוחררו אחרי יום יומיים".

  בהמשך אמר לשבתאי: "אחת הבעיות מאז שנכנסת לתפקיד שאתה מנסה לרצות. ממתי מפכ"ל מדבר על חוסר שוויון ונותן להם צידוק. פעם ראשונה בהיסטוריה שמפכ"ל בא לכאן ואומר שבגלל חוסר השוויון הם מתפרעים. אתה נותן להם צידוק, אתה מבין מה אתה עושה?".

  חברי הכנסת נוספים בהם ח"כ עמיחי שיקלי, וח"כ אורית סטרוק התקוממו לנוכח הציטוט במצגת.

  יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' התייחס לדברי המפכ"ל וכתב בטוויטר: "הבעיה של המשטרה היא לא במענה המבצעי. הבעיה היא בזיהוי הבעיה. עד שלא נחדל מכניעה לשיח ה-pc ומההתעלמות מההקצנה הלאומנית של רבים מערביי ישראל לא נוכל להחזיר את השקט והביטחון האישי לאזרחי ישראל".

  "הבלבול הזה נטוע עמוק בתודעה של המשטרה, מערכות האכיפה, וההנהגה הנוכחית של מדינת ישראל. ולמי שעוד לא הפנים: ממשלה שנשענת ומנרמלת תומכי טרור אנטי ציוניים בתנועה האסלמית, שתמכו ועודדו את הפרעות בתקופת מבצע שומר החומות ואת מבצעיהן, לא תוכל בשום מצב להכיר במציאות ולטפל בזה. וזו עוד סיבה שממשלת השקר וההכחשה הזו מסוכנת למדינת ישראל ולשלום אזרחיה", הוסיף סמוטריץ'.