יועז הנדל ויוסי דגן
יועז הנדל ויוסי דגן צילום: אליחי מנחם עבור מועצה אזורית שומרון

בישוב קריית נטפים נערך היום (שני) טקס חנוכת תשתית האינטרנט המהיר ביישובי השומרון, בנוכחות ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, שר התקשורת יועז הנדל, הבעלים של חברת 019 עזריה סלע וידידיה סלע, ויו"ר הישוב קריית נטפים אודליה מינס.

קריית נטפים הוא הישוב הראשון שחובר לסיבים האופטיים לאחר שלפני כחודש החלה הנחת התשתית לסיבים.

לפני כחצי שנה הגדיר ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן כיעד מועצתי את חיבור הסיבים האופטיים והאינטרנט המהיר לישובים, במחיר סביר וזאת באופן עצמאי, תוך שימוש ביתרון הגודל של הרשות.

ראש המועצה ריכז צוות מקצועי בהובלת מנכ''ל המועצה אמיתי רויטמן, ואגף ישובים במועצה ובשיתוף הישובים יצאו למשא ומתן מול ספקיות האינטרנט ולמכרז. בכך אפשרה המועצה לתושביה להיות בין הראשונות שמתחברות מבין המועצות האיזוריות לסיבים האופטיים במחיר הזול בארץ - 80 ש''ח למהירות של 200 מגה. בהמשך כשתוכנית משרד התקשורת לרשת את הפריפריה בסיבים תגיע, המועצה תצטרף לתוכנית הארצית.

ראש המועצה יוסי דגן יחד עם שר התקשורת יועז הנדל הרימו את השאלטר והפעילו את מערך הסיבים האופטיים בישוב. הנדל: "שמח להגיע לשומרון כדי לחנוך סיבים אופטיים- אינטרנט מהיר. תשתיות זו ריבונות בפועל, במעשים ולא בדיבורים. ציונות בערים שלנו היא קו המחרשה וההתיישבות אבל גם קו הסיב. הסיבים האופטיים מאפשרים צמיחה כלכלית אדירה. הגדלת שוק התעסוקה וצמצום פערים. משימתי היא שבכל מקום בארץ, נטפים, רמת יוחנן או כרם שלום יהיו סיבים ואפשרויות תעסוקה.
אני מברך את ראש המועצה יוסי דגן על כך שהיה מהראשונים שהרימו את הכפפה ויצא לדרך. תושבי המועצה יהנו מקדמה ואפשרויות תעסוקה מרחוק וכך בכל מקום במדינת ישראל''.

צילום: אליחי מנחם עבור מועצה אזורית שומרון

דגן הודיע כי תוך פחות משנה יחוברו כלל ישובי השומרון מיצהר דרך מבוא דותן ועד שערי תקווה לסיבים האופטיים. "לנו יש ייעוד, להביא מיליון תושבים לשומרון, והדרך לכך עוברת בתשתית, כבישים, תאורה, ביוב, מים, חשמל והמהפכה שאנחנו מתחילים היום, במימוש בפועל, היא אחת המהפכות החשובות, כי היום אינטרנט זה מוצר צריכה בסיסי.

''שמנו לעצמנו כיעד, להביא תוך שנה לכל ישובי השומרון באותו מחיר את האינטרנט המהיר ביותר, במחיר הכי זול, אני נמצאים היום בצומת ויוצאים קדימה עכשיו באחד הדברים שיביאו אותנו למיליון אזרחים".

המשפחה הראשונה שחוברה לסיבים האופטיים היא משפחת יונגרייס, יקי יונגרייס אב לחמישה אמר מיד לאחר החיבור לסיבים האופטיים ועלייה מ-15 מגה ל-500 מגה של מהירות הגלישה בביתו: "זו בשורה של ממש. עברנו תקופה קשה בעיקר בקורונה, עם 5 ילדים שצריכים זום, אני שאני עצמאי ואשתי נהגת אמבולנס. האינטרנט הפך למוצר צריכה בסיסי, ואנחנו שמחים וגאים לגור בשומרון שהשכיל להיות בין הראשונים שמחברים לאינטרנט המהיר".

הישובים הבאים הצפויים להתחבר לסיבים האופטיים הם רבבה, נופים ויקיר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו