בן יוסף לבנת הי"ד
בן יוסף לבנת הי"דבאדיבות המשפחה

הרכב בראשותו של נשיא בימ"ש הצבאי לערעורים, אל"מ נתנאל בנישו, זיכה את המחבל נואף פהד נואף בני עודה, אשר ירה לכיוונו של בן יוסף לבנת הי"ד בקבר יוסף בשכם מעבירת הרצח והותיר את ההרשעות בעבירות של ירי לעבר אדם ושיבוש הליכי משפט בלבד.

ההחלטה מגיעה במסגרת ערעור אותו הגישה התביעה הצבאית נגד החלטת בימ"ש הצבאי שומרון אשר זיכה את נואף מעבירת הרצח והרשיע אותו בירי לעבר אדם ובשיבוש הליכי משפט והטיל עליו 6 שנות מאסר בלבד על מעורבותו ברצח.

נואף, שוטר פלסטיני, אשר הספיק להשתחרר מבית הכלא לאחר שסיים לרצות את מאסרו והועלה בדרגה במנגנוני הביטחון הפלסטינים, הואשם בכך שבשנת 2011 ברחבת קבר יוסף בשכם, יחד עם שני אנשי מנגנוני הביטחון הפלסטיני נוספים ירו ממרחק של כ-7 מטרים, לעבר רכבו של בן יוסף לבנת הי"ד, מהירי נפגע לבנת מכדור בצווארו ומצא את מותו. לאחר הירי פיזרו היורים אבנים בזירה במטרה לשבש את הראיות במקום.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו אשר מלווה את משפחת לבנת זעם על ההחלטה. "היום נעשה מעשה חמור, של שחרור לחופשי של המחבל שרצח את בן יוסף לבנת הי"ד. בימ"ש הצבאי לערעורים קיבל את פסק הדין השערוריתי של בימ"ש הראשון, שזיכה את המחבל מרצח, למרות שכולם אמרו שזה המחבל הרוצח. אין שום אפשרות אחרת, כמו שבימ"ש עכשיו אמר, אין שום תזה אחרת להסביר כיצד הוא נרצח מלבד אותו כדור שהמחבל ירה לכיוונו. השופט האשים את גופי החקירה בחקירה רשלנית, נכון החקירה לא נעשתה כראוי, וגם היו כאן קשיים אוביקטיבים בגלל שהפיגוע היה בשטח עויין, אבל אחרי כל זה, אם רוצים להעיר לגורמי החקירה הדרך היא לא על ידי שחרור מחבלים לחופשי".

"זו פגיעה בעם ישראל, זה ביזיון ענק, לא נשאר לנו אלא לסמוך על היושב במרומים, שהוא ינקום את נקמתנו, לצערנו בתי המשפט הצבאיים עסוקים בפלפולים משפטיים, ולא מסוגלים לתת מענה פשוט כנגד מחבל טרוריסט שברור שרצח יהודי, לא נשאר אלא לסמוך על הקב"ה", הוסיף בלייכר.

אמו של בן יוסף לבנת הי"ד, רבקה, מסרה לאחר הדיון: "אותה מערכת רופסת שנתנה נשק לערבים בשכם היא זאת ששיחררה את הרוצח של בני. אין ספק אצל אף אחד שהוא הרוצח, אבל בכל זאת שחררו אותו. אני לא רוצה שיגיעו לכאן עוד משפחות עם אותו מחבל, עם אותה סיטאוציה וזה מה שקורה. ואם הוא לא יגיע, זה נותן כח ועידוד לכל ערבי ולכל מחבל שזה מה שאפשר לעשות, ותראו יוצאים חופשי. זה חילול השם, טוב שאנחנו מאמינים בקב"ה כי הנקמה אצלו זה לא אצלנו".