בצלאל סמוטריץ' בסיום ש"ס משנה בישיבת ההסדר בכרמיאל
בצלאל סמוטריץ' בסיום ש"ס משנה בישיבת ההסדר בכרמיאל צילום: חופשי

לקראת יום הכיפורים, בישיבת ההסדר בכרמיאל התקיים אתמול (שני) אירוע מיוחד של סיום ש"ס משניות בהשתתפות תלמידי ורבני הישיבה יחד עם תושבי העיר.

יו"ר 'הציונות הדתית' ח"כ בצלאל סמוטריץ' היה בין מסיימי הש"ס, כשלקח על עצמו ללמוד את מסכת שביעית במהלך הערב. בהמשך הוא העביר למסיימים "שיעור עיון" על המשנה האחרונה במסכת.

היוזמה יצאה לדרך לפני כשבועיים, או אז בחר כל אחד מבני הקהילה עשרה פרקי משניות במטרה לסיים יחד ששה סדרי משנה. תלמידי ישיבת ההסדר לקחו על עצמם את לימוד סדר טהרות.

אירוע הסיום שהתקיים אתמול נפתח על ידי ילדי תלמוד התורה בכרמיאל אשר שיננו יחדיו את המשנה הראשונה במסכת ברכות, לצידם ישבו ילדי הגנים שלמדו משניות נבחרות במסכת סוכה.

לאחר מכן במשך שלוש שעות ישבו המשתתפים ללימוד משניות, עד שבסיום הערב סיימו את הש"ס. סגן ראש העיר הרב פנחס סירוקה בירך את קהל המשתתפים ואת ראש הישיבה הרב יעקב ידיד. הרב ידיד סיים את הש"ס בשם כל הציבור.

יאיר שטרן, מנהל ישיבת ההסדר בכרמיאל, אמר: "הפרויקט הזה מאחד אותנו תושבי העיר ותלמידי הישיבות לקראת יום הכיפורים, אחדות ממקום של תורה, היה אירוע מיוחד של עשרות לומדים באוויר הפתוח בחצר בית המדרש שבכרמיאל, אין ספק שזו כניסה מרוממת ליום הכיפורים".