הרבנים עם הרב יהושע ון דייק
הרבנים עם הרב יהושע ון דייק צילום: איתיאל שטיינבאום

ראש ישיבת ההסדר באיתמר, הרב יהושע ון דייק, השיק אתמול (שני) ביישוב איתמר את ספריו החדשים "באר ראי".

הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו הגיע לערב השקת הספרים. בנוסף, רב העיר צפת הרב שמואל אליהו, רב השומרון הרב אליקים לבנון, רב איתמר הרב דניאל לונצר ורב הישוב יצהר הרב דוד דודקביץ' כיבדו את הרב ון דייק בנוכחותם.

גם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הגיע לערב ההשקה יחד עם עופר פרץ, אביו של בניה פרץ שנפצע בפיגוע בצומת תפוח. הספר הוקדש לרפואתו של פרץ ולעילוי נשמת חברו יהודה גואטה הי"ד.

סדרת ספרי "באר רואי" מכילה שיעורים על פרשיות השבוע. השיעורים משלבים את יסודות החינוך על פי דרכו של הרב אברהם יצחק קוק בפרשיות השבוע, עם דיונים אקטואליים ובשפה קולחת ושווה לכל נפש.

הרב הראשי הרב לאו בירך את ראש הישיבה והזכיר ש'"החזירנו בתשובה שלימה לפניך' מגיע לאחר 'השיבנו אבינו לתורתך' ומתוך הפצת תורתו של ראש הישיבה יתברכו לא רק תלמידיה ותושבי איתמר אלא כל עם ישראל בכל מקום שהם".

הרב שמואל אליהו הזכיר כי "המגיד שנגלה לרבי יוסף קארו אמר לו לעלות לארץ ישראל ובזכות הדבר תתקבל תורתו בכל עם ישראל. כך זה עובד - תורה המתחדשת בארץ ישראל היא תורה מיוחדת שמתקבלת בכל ישראל. הרב יהושע זוכה להמשיך בהגדלת התורה של כל תלמידי החכמים הגדולים של ארץ ישראל שתורתם היא זו שאנו לומדים כולנו היום".

הרב אליקים לבנון בירך את הרב ון דיין וציין כי "כעת, 'תשובתו הרמתה' כמעשה שמואל יוכל להיות על פי הפירוש כי בכל אשר פנה ביתו עימו".. הרב לבנון הסביר שהוצאת הספר היא סיבה לשמחה למרות ימי הדין.

דגן ציין שהישיבה שהרב ון דייק עומד בראשה מחזקת את ההתיישבות בגב ההר בשומרון בכוחות של תורה שהם המובילים את ההתיישבות בכל רחבי ארצנו.

רגע מרגש במיוחד נרשם כשאביו של בניה פרץ עלה לברך את הרב ואת הישיבה וסיפר על הכוחות הגדולים וחברות המיוחדת שנרקמה בין הישיבה ותלמידיה לבין המשפחה. הוא איחל שהרב והישיבה ימשיכו להצמיח תלמידים שעומדים על האמת ומאחדים אותה עם השלום.

הרב ון דייק אמר: "אנחנו בישיבה זוכים להיות שליחים של ההורים ששולחים את בניהם לצמוח בבית המדרש המיוחד בישיבת איתמר ועמד על ההכרח והמרכזיות של הקשר בין האבות והבנים בכל השנה כולה ובפרט בימים אלו שאנו מבקשים להיות כבנים לה' יתברך".