הילד איתן בירן (מימין) עם בני משפחתו שנספו
הילד איתן בירן (מימין) עם בני משפחתו שנספוצילום: פייסבוק

איה בירן, דודתו מצד אביו של איתן בירן - ילד בן שש שהוריו ואחיו נהרגו בתאונת רכבל - הגישה היום (שלישי) לבית המשפט לענייני משפחה בתל אביב תביעה להשבתו.

המשטרה הודיעה הערב כי הסב של איתן מצד האם, שמואל פלג, נחקר ביחידת ההונאה של מחוז המרכז בחשד לחטיפת קטין מתחת לגיל 16 ושוחרר בתנאים מגבילים.

משפחתו הישראלית של איתן טענה מנגד כי הגשימה את צוואת הוריו. "איתן האהוב חזר לישראל לאחר שאיבד את כל משפחתו, כפי שרצו הוריו", מסרו.

"מיד עם הגעתו לישראל נמצא איתן בטיפול רפואי אינטנסיבי של צוות רפואי בכיר בבית החולים שיבא, לנוכח מצבו המורכב והרגיש שלא ניתן לפרטם מטעמים מובנים. הבאתו של איתן לישראל נעשתה באופן המגשים את צוואת הוריו, הוא לא נחטף ולא שום דבר מופרך או דומה לכך. הוא נמצא בחיק המשפחה עטוף באהבה וחום כפי שראוי שיהיה לו".

בירן איבד את הוריו עמית וטל ואת אחיו הקטן, תום, בתאונה קטלנית שאירעה באיטליה במאי בקו הרכבל שמחבר בין עיר הנופש סטרזה להר מוטרונה. לאחר התאונה עבר איתן להתגורר אצל דודתו מצד אביו בעיר פאביה.

בחדשות 13 דווח כי מהחקירה באיטליה עולה כי לדרכון האיטלקי של איתן בירן היה מצורף צו, לפיו הוא יכול לעבור גבולות רק תחת פיקוחה של האפוטרופסית שלו, דודתו איה, אך למעשה סבו הצליח לצאת איתו דרך שוויץ ולהיכנס לישראל מבלי ששמו לב שמי שמלווה אותו איננו דודתו.