בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ' צילום: Olivier Fitoussi/FLASH90

יו"ר מפלגת "הציונות הדתית" בצלאל סמוטריץ' מתייחס הערב (שלישי) לראיונות שהעניק שותפו בעבר, ראש הממשלה נפתלי בנט.

"בנט בעצם אומר בפה מלא שמעולם לא היתה לו אידיאולוגיה. שהוא שיקר כל השנים כשהוא הציג את זה כך. שכל אמירות העבר שלו בכל נושא היו בסך הכל 'פוליטיקה' שאותה הוא משיל מעליו עכשיו. הוא כמובן ממשיך לשקר, וגם עכשיו הכל אצלו פוליטיקה.

אני צריך להוסיף בווידוי יום הכיפורים שלי 'על חטא שחטאתי בלהאמין לו וללכת איתו לא מעט שנים'. ומאחר ועבירות שבין אדם לחברו אין יוה"כ מכפר עד שירצה את חברו, אני חייב להתנצל בפני עם ישראל על חלקי בשובו לפוליטיקה אחרי שלא עבר את אחוז החסימה. סליחה! והעיקר קבלה לעתיד: זה לא יקרה שוב".

בנט נשאל במהלך ראיון שהעניק ליונית לוי להפרת ההבטחות לציבור בוחריו טרם הבחירות. "המערכת הערכית שלי יציבה וארוכה, בוודאי כשאתה יושב פה יש על כל מהלך שיקולים מאוד מורכבים. זה לא דומה לכלום. הייתי שר ביטחון וחינוך וכלכלה וישבתי בקבינטים, וזה לא דומה".

"אני נמצא בחדר הזה, שאין חדר יותר חשוב ממנו בעולם כי פה חונה האחריות על קיום מדינת ישראל ועל שגשוג האזרחים ועתידם", הוסיף, "כשאתה נכנס בדלת – אתה חייב לבוא נקי, להשאיר את כל הפוליטיקה מאחור, לבוא חד ועם מסירות מאוד גדולה. אני מתמסר כולי יחד עם חבריי השרים רק לטובת מדינת ישראל. לא תמיד נצדק אבל תמיד נפעל בצורה נקייה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו