המפגש בכפר חב"ד
המפגש בכפר חב"ד ללא קרדיט

השר לשירותי דת מתן כהנא ביקר בכפר חב"ד.

הביקור נפתח בפרדס האתרוגים כשהשליח הרב לוריא בעל הפרדס, לימד את השר את רזי גידול האתרוגים שגדלו מזרעי אתרוגו של הרבי מליובאוויטש שנקטף בקלאבריא שבאיטליה.

משם הגיע לבית אגודת חסידי חב"ד 770 שם קיבל את פניו מנהל בית אגו"ח הרב מנחם לאטאר. השר צפה ב'מראות קודש' מהרבי ונכנס לחדר הרבי להתפלל יחד עם צוותו.

החלק המרכזי בביקור היתה ישיבת עבודה עם הנהלת אגודת חסידי חב"ד וצעירי חב''ד שהפכה למעין 'התוועדות' חב"דית.

הרב אריאל למברג מזכ"ל אגודת חסידי חב"ד פתח בסקירה על עבודת חב''ד והרצון לשיתוף פעולה ותקצוב המשרד וכך גם בנושא מינוי רבני חב"ד בערים ובישובים.

לאחר אמירת 'לחיים' יו"ר אגודת חסידי חב"ד וצאגו"ח הרב יוסף יצחק אהרונוב, דיבר על נושא שלמות הארץ והבהיר את דברי הרבי בעניין גבולותיה.

הרב לוי וילנקין מצעירי חב"ד האמון על כל העבודה האדירה המתבצעת בימים אלה של חגי תשרי הציג את העבודה הגדולה של השלוחים בכל הגזרות והביע תקווה שעבודת השלוחים תזכה לתקצוב מתאים ממשרד לענייני דת.

הרב נפתלי ליפסקר הציג את מפת השליחות של 1020 'שלוחים' בישראל. הרב דוד קורץ הציג במצגת את הפרויקטים החדשים.

השר מתן כהנא, פתח ואמר כי בשבילו חב''ד זו "גירסא דינקותא וכי הוא בישוב בית גמליאל היה פעיל במועדוני חב''ד שהופעלו על ידי הרב אלימלך שחר".

השר הוסיף כי לשכתו תמשיך את הקשר עם אנשי חב״ד במטרה להביא לכך שלעבודה הגדולה שנעשית על ידי השלוחים יינתן לה ביטוי בעבודת המשרד.

בפגישה השתתף גם הרב יחיאל גלוכובסקי, שדיבר בחום ושיתף מעבודת השלוחים בעירו.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו