ביידן
ביידן REUTERS/Jonathan Ernst

נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן פרסם הצהרה מיוחדת לרגל יום הכיפורים, שבה איחל צום קל ליהודים ברחבי העולם.

"במשך אלפי שנים הקהילות היהודיות ציינו את יום הכיפורים כהזדמנות להרהר ולהתפלל, לבקש סליחה, להתייחס לחטאי העבר ולהתחייב לשינוי עתידי", אמר ביידן בהצהרה שפרסם.

"יום קדוש וחגיגי זה מראה שבאמצעות מילה ומעשה לכל אחד מאיתנו יש את היכולת לתקן עוולות ולרפא קרעים, ושכל נפילה שלנו היא הזדמנות לצמיחה", הוסיף נשיא ארצות הברית.

בערב ראש השנה שיגר נשיא רוסיה ולדימיר פוטין אגרת ברכה אל רבה הראשי של רוסיה הרב ברל לזר. "ליהודי רוסיה, הנני מברך אתכם לכבוד האחד החגים העתיקים והנערצים בלוח השנה היהודי - ראש השנה. חג זה מסמל טיהור רוחני ושיפור המעשים", כתב פוטין.

"בימים אלו", ציין נשיא רוסיה באגרת, "אנשים מחשבנים את מעשיהם מהשנה שחלפה, מתבוננים במעשיהם ופעולותיהם ומתכננים את התוכניות לשנה החדשה. הקהילות היהודיות עושות רבות למען התפתחותה המוצלחת של מדינת רוסיה, מקדישים תשומת לב בלתי נלאית לעבודה סוציאלית פורייה, משתתפים באופן פעיל ביישום פרויקטים חינוכיים, פטריוטיים, נאורים וצדקה".

"וכמובן, אני שמח לציין את מאמציהם שמטרתם לשמור על שלום והרמוניה בין-אתנית, בין-דתית בארצנו, דבקותם המתמדת בערכים אנושיים אוניברסליים מתמשכים כמו שכנות טובה, אמון והבנה הדדית. אני מאחל לכם בריאות, שגשוג וחג שמח!".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו