גבעת הקפיטול
גבעת הקפיטול צילום: ISTOCK

חשש בארה"ב מפני שחזור מהומות ה-6 בינואר השנה, אז פרצו אלפים מתומכיו של הנשיא לשעבר דונלד טראמפ לבניין הקפיטול והתעמתו עם כוחות הביטחון.

מחר (שבת) מתכננים אלפים מתומכיו של טראמפ ומצביעי המפלגה הרפובליקנית לקיים עצרת ענק מול בניין הקפיטול, בתמיכה במאות המפגינים שנעצרו במהומות בתחילת השנה ועומדים כעת לדין.

העצרת גם זכתה לשם הרשמי "צדק ל-6 בינואר". כוחות הביטחון האמריקאים הועמדו בכוננות גבוהה לקראת העצרת, ומשטרת הקפיטול אף ביקשה מהפנטגון להעמיד בכוננות את המשמר הלאומי מחשש לאירועים פריצה לבניין הקפיטול כפי שאירע בתחילת השנה.

בימים האחרונים גם הוקמה גדר גבוהה סביב בניין הקפיטול, בניסיון להקשות על פריצה אפשרית של מפגינים. "ביקשנו ממשרד ההגנה את היכולת לקבל תמיכה של המשמר הלאומי במקרה הצורך", נמסר בהודעת משטרת הקפיטול.

מפקד משטרת הקפיטול, טום מאנגר, אמר כי "אני קורא לכל מי שחושב לגרום לצרות להישאר בבית. אנו נאכוף את החוק ולא נסבול אלימות".

מארגני העצרת, חברי צוות לשעבר בממשל טראמפ, טענו כי מתוכננת עצרת שלווה וללא אלימות , במטרה להביע תמיכה בעצורי 6 בינואר בלבד, ודחו את החשש בקרב כוחות הביטחון בארה"ב.

בינתיים, הנשיא לשעבר טראמפ הביע תמיכה במפגינים שפרצו לקפיטול בתחילת השנה ונעצרו, כאשר 600 מהם אמורים לעמוד לדין בתקופה הקרובה.

"ליבנו ומוחנו עם האנשים שנרדפים בצורה כה לא הוגנת ביחס למחאה ב-6 בינואר סביב הבחירות המזוייפות לנשיאות. בנוסף לכל השאר, הוכח באופן חד משמעי שאנו נמצאים בתוך מערכת צדק דו-שכבתית. אולם בסופו של דבר הצדק יופיע", אמר טראמפ בהצהרה שפרסם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו