השר כהנא וח"כ טור פז בעץ אפרים
השר כהנא וח"כ טור פז בעץ אפרים צילום: איתן פליישמן

טקס הנחת אבן פינה למבנה קבע לבית הכנסת התקיים בישוב עץ אפרים שבשומרון, במעמד שר הדתות מתן כהנא, ח"כ משה קינלי טור-פז, ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן והרב יהודה שטרן רב היישוב הסמוך אלקנה.

מבנה הקבע יכלול אולם רב תכליתי שיאכלס קומפלקס של בתי כנסת וכן אולם אירועים יישובי. מאז עלו לקרקע התושבים הראשונים של שכונת רמת עץ אפרים לפני כשמונה שנים, בתי הכנסת של השכונה שכנו בקרוואנים.

בהתגייסות של המועצה האזורית שומרון, ועד הישוב ותרומות של תושבי השכונה, החלה בניית בית הכנסת, וממשיכים לנסות לגייס תרומות לסיום בית הכנסת. המבנה צפוי לענות על צרכי הקהילה המתפתחת ולהוות מרכז תורני, חינוכי וקהילתי בשכונה עצמה ובישוב עץ אפרים. מרבית עלות המבנה גויסה אך הקהילה מחפשת תורמים נוספים להשלמת עלות הבניה.

הטקס היה מרגש וההתרגשות גברה בעת הטמנת כלי חרס ובתוכו מגילת היסוד החתומה על ידי כל תושבי השכונה ואישי הציבור שנכחו בטקס, בניהם שר הדתות מתן כהנא, ח"כ משה קינלי טור-פז, יוסי דגן ראש מועצה אזורית שומרון, הרב יהודה שטרן רב היישוב הסמוך אלקנה, יעקב חרמון יו"ר הוועד המקומי, נועם אהרון מנכ"ל היישוב, משה כהן יו"ר המועצה הדתית ותושבי השכונה.

שר הדתות כהנא בירך את הנוכחים ואמר: "אחרי שלושה חודשים בתפקיד זו הפעם הראשונה שאני משתתף בטקס הנחת אבן פינה של בית כנסת. מבחינתי השמחה היא כפולה. גם כי הטקס מתבצע בגבעות השומרון שאנחנו אוהבים ורוצים ליישב, וגם כי מדובר בישוב מעורב שחיים בו יחד דתיים וחילונים".

יוסי דגן ברך את תושבי השכונה: "הקמת בית הכנסת בשכונה מהווה את השיא של הבנייה באיזור, זהו יום חג לשכונת רמת עץ אפרים ולשומרון כולו. לפני שמונה שנים היה כאן הר טרשים קירח, והיום שכונה פורחת ומשגשגת, שהולכת ומתפתחת. אני מאחל לכם שבשנים הקרובות נחזור לכאן ולכל יישובי השומרון שוב ושוב לטקסים כאלה, לחנוכת מבני קבע ובעיקר עוד הרבה בתים, עד שנגיע למיליון תושבים בשומרון. בימים אלו, בין כסה לעשור, אין מרגש יותר מקידום בניה של בית כנסת, בית תפילה, מתוך אמונה ברורה שהישוב ילך ויצמח ורבים רבים יתפללו בבית הכנסת הזה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו