כהנא עם הרב עמאר והרב לאו
כהנא עם הרב עמאר והרב לאו צילום: דוברות

שר הדתות מתן כהנא (ימינה) נפגש הבוקר (שישי) עם הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו ועם רבה הראשי של ירושלים הרב שלמה עמאר.

הפגישה עסקה בתוכניותיו של כהנא במשרד הדתות בתחומי הגיור והכשרות ובנושאים נוספים שעל סדר היום.

כהנא אמר כי "שיח משותף של תלמידי חכמים ומשרד הדתות הוא חשוב וקריטי על מנת להנגיש את שירותי הדת בישראל, תוך חיזוק הרבנות הראשית ושירותי הדת בישראל. שבת שלום ופתקא טבא לכל בית ישראל''.

צילום: דוברות

כהנא נפגש פעמים רבות עם הרב לאו מאז שהוקמה הממשלה, אך לא עם הרב הראשי והראשון לציון יצחק יוסף שמחרים את שר הדתות במחאה על הרפורמות שהוא מקדם.

אתמול הודיע השר לשירותי דת על לוח הזמנים לכינוס הוועדה למינוי דיינים. ביום חמישי, ח' בחשוון, ה-14 באוקטובר 2021 תתכנס הוועדה לטובת הקמת ועדות המשנה. בחודשים אוקטובר ונובמבר יתקיימו ראיונות למועמדים בוועדות המשנה. ביום שלישי, ג' בכסלו, ה-7 בדצמבר 2021 תתכנס הוועדה לטובת מינוי דיינים חדשים.

השר לשירותי דת, הרבנים הראשיים או שלושה מחברי הוועדה כאחד רשאים להגיש מועמד. כהנא ביקש לפני מספר ימים מהרב אריה שטרן, רב העיר ירושלים לשעבר לעמוד בראש ועדה שתראיין ותייעץ לשר מי יהיו המועמדים המומלצים מטעמו.

לפני מספר שבועות עבר בכנסת שינוי בחוק הדיינים כך שהרכב הוועדה למינוי דיינים גדל מאחד עשר חברים לשלושה עשר. השינוי הגדיל את מספר הנשים בוועדה מארבע נשים לשש מתוך 13 החברים.

השר לשירותי דת כהנא: "בעזרת ה' נביא לבחירת דיינים נפלאים ומסורים לעם ישראל אשר יבחנו רק לפי מידת התאמתם לתפקיד- אף אחד לא יפסל יותר בגלל צבע כיפה, בית מדרש או ארץ מוצא".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו